VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Temmuz 2020 10:09:34

0 Yorum

Trakya Üniversitesi Roman Dili Ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’nin ilk sayısı yayınlandı

        Trakya Üniversitesi bünyesinde 2014 yılında faaliyetlerine başlayan Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü, bilim dünyasına yeni bir uluslararası akademik dergi kazandırdı.Roman Dili ve Kültürü Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan’ın editörlüğünde yayınlanan derginin ilk sayısında sanat, edebiyat ve sosyoloji alanlarında makaleler yer alıyor.

        Trakya Üniversitesi Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi, Romanlar üzerine yapılan çalışmalara bilimsel bir bakış açısıyla yaklaşan ve ele aldığı konuyu analitik ve özgün bir biçimde ortaya koyan makalelere yer veriyor. Dergi, ücretsiz ve açık erişim imkânı sağlayarak alan ile ilgilenen tüm araştırmacı ve akademisyenlere bilgi kaynağı olmayı hedefliyor.İlgili alanda üretilen nitelikli bilginin bilimsel yayıncılık aracılığıyla uluslararası boyutta görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırmayı ve bu bağlamda bilim dünyasına katkıda bulunmayı başlıca amaç edinen dergi, her yıl 1 sayı şeklinde, Haziran ayında yayınlanacak.

          Trakya Üniversitesi’nin bu alandaki markalaşma çalışmaları ile birlikte, bilimsel yayıncılık amaç ve hedefleri doğrultusunda yayın hayatına başlayan Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’ne https://raedergisi.trakya.edu.tr/ adresinden ulaşılabiliyor. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER