VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Temmuz 2018 12:39:29

0 Yorum

“Türk Milleti tercihini yapmış iradesini göstermiştir”

Edirne MHP İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu basın mensuplarını davet ettiği kahvaltıda açıklamalarda bulundu.

Edirne MHP İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, “Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birisini 24 Harizan’da başarıyla gerçekleştirmiştir. Türk Milleti tercihini yapmış, iradesini göstermiştir. 24 Haziran seçimi demokratik olgunluk içinde, yüksek katılımla icra edilmiş, nihai olarak geride kalmıştır. Önümüzde ki 5 yılda 2023 hedeflerini yakalamanın mücadelesi her yönüyle sahnelenecektir. Sonuç itibariyle Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne resmen geçiş sağlamış ve yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Bununla birlikte 27’nci dönem TBMM 600 üyesiyle temerküz ve tecelli etmiştir. Bu şartlar altında aziz milletimiz dünyaya adeta bir demokrasi dersi vermiştir. Bundan haklı olarak gurur duyuyoruz. Görülmüş ve anlaşılmıştır ki, içte ve dışta sistematik olarak tedavüle sokulan karalama kampanyaları boşa çıkarılmıştır. Ülkemiz aleyhine kurgulanan altıncı kol faaliyetleri, algı oyunları, sinsi operasyonlar sandığa çarpmış ve beklendiği üzere tel tel dağıtılmıştır.

Bu tablo gerçekten hepimiz adına bahtiyarlık vericidir. Türk milletinin tarihsel ve demokratik gücünü test edenler hem yanlışa düşmüşler hemde yenilgiye uğrayarak layık oldukları hüsranı tatmışlardır. Türkiye üzerinde hesap yapan odaklar bir kez daha hezimet ile tanışmışlardır. Milli uyanış umut vermiş, milli diriliş huzur vermiş, bu sayede istikbalin ufku pırıl pırıl parlamıştır. Türkiye’nin demokratik rüştü bir kez daha ispatlanmıştır. Aziz milletimiz sözünü söylemiş, tavır ve tutumuyla ses getirmiştir. Kendimizi unutmadan, kökümüzden kopmadan, kimliğimizi terk etmeden, ülkülerimizi kenara itmeden milli iradenin var olan desteğini arttırmak, arzuladığımız seviyeler çıkarmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Dün tecrübedir, gerekli sonuçları çıkardık. Bugün fırsattır, yakalamak için çabaladık. Yarın ise umuttur, tutunmak, hakkımızı almak için akıl, sabır ve inançla gereğini yapacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün övüncü, Türkiye’nin özgüveni, Türk İslam medeniyetinin özeni ve öz değeridir. Davamızın harcı duayla karılmış, haysiyet ve hedefleri nice kahramanımızın fedakârlıklarıyla yoğrulmuştur. Bu itibar ile Milliyetçi Hareket önlenemez, öngörülemez, anket ve kamuoyu araştırmaları ile asla ama asla öğütülemez. 24 Haziran’da partimize oy veren aziz vatandaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. TBMM’de denge ve denetleme görevimizi eksiksiz ifade ederken devlet ve bürokrasi hayatının istikrar ve güvenceye kavuşabilmesi, hızlı ve verimli kararların alınabilmesi için gerek duyduğu takdirde sözümüzü söyleyeceğiz. Tekliflerimizi paylaşacağız. İrademizi göstereceğiz. Hatırlanacak olursa, daha öncede Sayın Genel Başkanımız söylemişti; gelişmeleri uzaktan izlemeyeceğiz. Meselelere yedek kulübesinden bakmayacağız. Tarihin akışını, devletin yeniden mimarisini atıl ve hareketsiz takip etmeyeceğiz. Müdahil olmamız gereken yerlerde geri durmayacağız. Milletimizin amaç ve arzusu ne ise ona kafa yoracağız. Çünkü biz bu ülkeyi de, bu milleti de karşılık beklemeden sevdik. Biz sevgimizde karşılık bekleyerek siyasi tefeci durumuna hiç düşmedik. Ülkücü olmanın şan ve şerefi neyse ona göre hareket ettik. Önce ülke dedik, önce millet dedik. Dava adamlığının onuruyla, yaşanmış Türk İslam asırlarının vakarıyla ahlaki tutarlılığımızı şekillendirdik.

Cumhur İttifakı’na girerken, yeni bir sistemi planlayıp hayata geçirirken pazarlık yapmadık. Al ver sürecine heves ve tevessül etmedik. Bazı aklı evveller, beyni menkulleşmiş bir kısım mankurtlar çok gizli pazarlık yaptığımızı söylüyor. Bunların ihmal ettikleri yalın gerçeği yeri gelmişken hatırlatmak isterim; Ülkücünün fiyatı yoktur. Ülkücünün pazarlığı yoktur. Biz ya yurdum ya da yokuz deriz. Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda ki kanda gizli olduğunu çok iyi biliriz” şeklinde konuştu. Haber: Berk TUZLAR Fotoğraf: Songül KONAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER