VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 16 Ocak 2021 12:24:58

0 Yorum

ÜREKAD yarışması için ilk toplantı gerçekleşti

ÜREKAD Jürisi  Dr. Ayten Canalp başkanlığında cuma günü toplandı. Edirne Valiliği tarafından kurulan Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifleri, Edirne ilinde faaliyet gösteren diğer Üretim ve İşletme Kooperatifleri ile yine Edirne Valiliği himayelerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda eğitim alan üretim ve istihdama katılan kadınlarımızın başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenecek olan ÜREKAD yarışması hazırlıkları devam ediyor.

ÜREKAD Jürisi, aynı zamanda proje yöneticisi olan Dr. Ayten Canalp başkanlığında toplanarak değerlendirme sürecine ilişkin bilgi paylaşımında ve görüş alışverişinde bulundular.

Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada ödül töreni ile kadın girişimciliğine yönelik iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması, toplumun tüm kesimlerinde üretime dahil olmak isteyen istihdam dışında kalmış kadınlarımızın cesaretlendirilmesi ve kadın istihdamına yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Başvuruların 18-25 Ocak 2021 tarihleri arasında olacağını bildiren Edirne Valiliği, başvuru kılavuzu ve başvuru formu Edirne Valiliği Web Sayfasında (www.edirne.gov.tr ) yer aldığını duyurdu.

Jüri üyeleri ise; Elmas Aslan(TOBB Marmara Bölge Başkanı), İlknur Özcan (Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yrd.), Çiğdem Gegeoğlu(İl Genel Meclis Üyesi), Melek Uzgör(İl Genel Meclis Üyesi), Filiz Gencan Akın (Belediye Meclis Üyesi), Pınar Ersaçmış (Belediye Meclis Üyesi), Ayşen Tamergil (Türk Kadınlar Birliği Edirne Şube Başkanı), Vildan Yazıcı(Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi Başkanı), Aycan Algur (Girişimci), M. Sibel Yıldırım (Girişimci), Tülin Doğan (Mimar), Yasemin Önalan(Avukat – Girişimci), Nevser Eraslan(Gazeteci), Hicran Bali(SYDV Eski Müdürü)’den oluşmakta. Haber Merkezi

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER