VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Eylül 2020 10:31:01

0 Yorum

Uzunköprü Belediyesi’nden okullara hijyen desteği

           Uzunköprü Belediyesi, 21 Eylül’de kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitim öncesi ilçedeki okullarda seferberlik başlattığını belirtti. Yapılan yazılı basın açıklamasıyla, tüm eğitim kurumlarının çevre düzenlemesi, temizlik, maske ve hijyen kitleri gibi birçok ihtiyacı Uzunköprü Belediyesi tarafından karşılanacağı açıklandı.

           Okulların pandemi sürecinde kademeli şekilde genelge doğrultusunda açılacağının açıklanması ile ilgili belediyeye bağlı ekipler tarafından; ilçedeki tüm eğitim kurumlarına maske, dezenfektan, sosyal mesafe stickerları, 14 Kural afişleri..vb. içeren kitlerin teslimi tamamlandı.

           Uzunköprü’de yaşayan her bir çocuk için de aynısını istiyor ve bunun için çalışıyoruz ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Özlem Becan konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; “Pandemi sürecinde yaptığımız tüm çalışmalarımıza ilave olarak, dünyadaki en kutsal mesleklerden birini icra eden öğretmenlerimiz ile en değerli varlıklarımız olan, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlığının korunması amacıyla Uzunköprü Belediyesi olarak 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde kullanılmak üzere ilk etapta 25000 adet tıbbi çocuk maskesi,  6000 adet tıbbi maske, 30 adet pedallı dezenfektan aparatı, bir ton dezenfektan, sosyal izolasyon ile ilgili 300 adet zemin çıkartması ve üzerinde Koronavirüs’ten korunmanın 14 kuralının basılı olduğu 300 adet afişi ekiplerimiz ile birlikte okullarımıza teslim ettik. 21 Eylül 2020 Pazartesi günü okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerimiz yüz yüze eğitimleri başlayacak. Yaptığımız tüm bu çalışmalara ilave olarak okullarımızın dezenfeksiyonlarını da tamamladık. Tüm çalışmalarımızı periyodik olarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

              Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan açıklamasının sonunda ayrıca, önümüzdeki günlerde uzaktan eğitime devam edecek ancak imkanı bulunmayan diğer öğrencilerimize de destek olmak adına çalışmalar yapılacağını ifade etti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER