VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 28 Mayıs 2020 23:54:45

0 Yorum

Uzunköprü’de zorunlu değil Keşan’da yasak

Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, sosyal medya üzerinden yayılan haberlere ilişkin gazetecilere bir açıklama yaptı.

Erdoğan ,Uzunköprü genelinde maske takma zorunluluğuna dair yeni bir kararın alınmadığını söyledi.Keşan ilçesinde ise bazı cadde ve sokaklara maskesiz girilmeyecek.

Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan yapmış olduğu açıklamada Hıfzıssıhha kurulunca Uzunköprü genelinde maske takma zorunluluğu getirecek yeni bir karar almadıklarını ve böyle bir tasarruflarının olmadığını ifade ederken,maske takma zorunluluğunun sadece daha önce alınan kararlara istinaden insanların topluca bulunduğu alanlarda geçerli olduğunu vurguladı

Uzunköprü ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takma zorunluluğu olan yerler daha önce de olduğu gibi; Gazi Caddesi, Atalar Caddesi, Marketler, Eczaneler, Devlet Daireleri, Bankalar, Pazaryeri vs olarak sınırlı kaldı.

Güvenlik güçleri tarafından maske denetimi bu noktalarda yapılacak ve kurallara riayet etmeyenlere yönelik cezai işlem uygulanacak.

Keşan ilçesinde ise bazı sokak caddelerde  maskesiz dolaşılmayacak.

“KEŞAN’DA MASKE TAKMAK ZORUNLU”

Kaymakam Nuri Özder başkanlığında toplanan, Hıfzıssıhha Kurulu, Alparslan Türkeş Meydanı ile birlikte İsmail Saraç, Demirciler, Önder Caddesi ve İsmet İnönü Caddesinde maske takma zorunluluğu kararı aldı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER