VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Mayıs 2020 23:31:36

0 Yorum

Vakıf gelenekleri devam ediyor 637 aileye kuru gıda paketi

Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, yapmış oldukları kuru gıda yardımları hakkında bilgi verdi. Güneren ve müdürlük personeli yardıma muhtaç 637 aileye kuru gıda yardımında bulunduklarını belirtti.

Her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Vakıflar Haftası, bu yıl yeni tür koronavirüsü (kovid-19) salgını nedeniyle kutlama etkinlikleri iptal edildi. Ancak hafta kapsamında yardıma muhtaç ailelere her ay düzenli olarak yapılan kuru gıda ve aylık yardımları gerçekleştirildi. Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ve müdürlük personeli, Edirne ve Kırklareli’de yardıma muhtaç ailelere yaptıkları yardımlar hakkında bilgi verdi. Güneren; “Yılın 12 ayı düzenli olarak 313 adedi Edirne'de, 324 adedi de Kırklareli'nde olmak üzere toplam 637 aileye kuru gıda paketi verilmektedir. Bu vesileyle Edirne'de 700, Kırklareli'nde 775, toplamda 1475 kişiye ulaşılmaktadır. Kuru gıda paketleri (A), (B) ve (C) tipi olarak üçe ayrılmış olup, (A) tipi 1-2 kişilik, (B) tipi 3-4 kişilik, (C) tipi ise 5 ve üzeri kişilik ailelere dağıtılmaktadır. Tarım Kredi Kooperatifince hijyenik ortamda aylık olarak hazırlanan kuru gıda paketleri, temassız ortamda düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine kargo yoluyla teslim edilmektedir”

BOSNA HERSEK’E 5 BİN PAKET GÖNDERİLDİ

Her ay düzenli bir şekilde yapılan sosyal yardımlar Ramazan ayında da hak sahiplerine teslim ediliyor. Ayrıca yurtdışına, Bosna Hersek, Kosova ve Makedonya'ya düzenli olarak kuru gıda paketi gönderilmektedir. Örneğin Bosna Hersek Cumhuriyetine Ramazan ayı dolayısıyla 5 bin adet paket bugün Kapıkule sınır kapısından çıkış yapacaktır” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER