VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Mart 2020 10:44:19

0 Yorum

Vakıf kiracıları beklemede

Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, taleplerinin kiraların ertelenmesi değil de bu süreç geçene kadar kira alınmaması yönünde olduğunu belirtirken, Edirne Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal’ın bu konuyla ilgili çalışmalar

Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, taleplerinin kiraların ertelenmesi değil de bu süreç geçene kadar kira alınmaması yönünde olduğunu belirtirken, Edirne Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal’ın bu konuyla ilgili çalışmalar yaptığını önümüzde ki günlerde açıklama yapacağını ifade etti.

         Yeni nesil koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında pek çok işletme kapatılmış, kiraları ertelenmişti. Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, Edirne Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve isteklerinin bu süreç bitene kadar kiralarının alınmaması yönünde olduğunu belirtti. Sanış, “ Vakıf kiracıları adına Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı olarak bu konuda Edirne milletvekilimiz Fatma Aksal’a teşekkür ediyoruz. Göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı Fatma Hanıma en azından vakıf kiracıları bir nebze olsun kira sorunu yaşamayacaklar bunu da kendisi önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi.” İfadelerini kullandı.

         Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, en önemli şeyin insan sağlığı olduğunu söyleyerek yaptığı açıklamada :  “Geçtiğimiz sabah Edirne AK Parti Milletvekili Sayın Fatma Aksal ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesi neticesinde bütün her yerde nasıl uygulanıyorsa vakıf kiracılarında da aynısının uygulanacağını kendisi bize belirtti. Bizim taleplerimiz neydi? Biz kiraların ertelenmesini değil de bu süreç geçene kadar kira alınmaması yönündeydi. Fatma hanımda bu konuyla ilgili çalışma yaptıklarını önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. Kendisinin söylediği ve bizim de katıldığımız ilk önce insan sağlığı, burada en önemli şey insan sağlığı çünkü ekonomi ikinci planda hakikaten dünyanın başında görülmemiş bir afet yaşanıyor. Artık ticaret, para, pul bunların hepsi ikinci plana kaldı. Para kaybedilir, ama kaybedilen sağlıklar kesinlikle yerine gelmez. Vakıf kiracıları adına Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı olarak bu konuda Edirne milletvekilimiz Fatma Aksal’a teşekkür ediyoruz. Göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı Fatma Hanıma en azından vakıf kiracıları bir nebze olsun kira sorunu yaşamayacaklar bunu da kendisi önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyledi.”

“SAAT KISITLAMASINA GİDEBİLİRİZ”

Sanış, yetkili yerlerle görüşüp saat kısıtlamasına gidebileceklerini ifade ederek: “Tarihi çarşıların kapanması konusunda bize herhangi bir tebliğ edilmiş bildiri yok. Bildiri gelmediği için biz burada tedbirlerimizi kendimiz alıyoruz. Esnaflar dükkânlarına gelmek istemiyorlar haklı olarak herkes tedirgin endişeli evet çarşımızda insanlar dükkanlarını kapatıyorlar. Belki bizde saat kısıtlamasına gidebiliriz. Gerekli yetkili yerler ile görüştükten sonra bu konuda ortak istişare alarak saat kısıtlamasına gidebiliriz. Çünkü bu olayın ne kadar devam edeceğini hiç kimse bilmiyor. Hiç kimse bu konuda ön görü bildiremiyor. Biz gelmeyen esnafa neden gelmiyorsun gelen esnafa da niye geliyorsun diye deme lüksümüz yok. Bunu kesinlikle soramayız. Ama bir kapanma ile ilgili bir tebligat gelemediği sürece biz çarşıyı açmak zorundayız. Ama insanların dükkânlarına gelip gelmemesi kendi hür iradeleridir. Bu anlamda bir yaptırım gücümüz yok” dedi. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER