VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Mayıs 2019 09:51:38

0 Yorum

Vali Canalp, ilk iftarı vatandaşlarla gerçekleştirdi

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Ramazan ayının ilk iftarını Selimiye’nin yanında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının kurmuş olduğu çadırda vatandaşlarımızla birlikte orucunu açtı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Ramazan ayının ilk iftarını Selimiye'nin yanında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının kurmuş olduğu çadırda vatandaşlarımızla birlikte orucunu açtı.

 

On bir ayın sultanı Ramazan ayında milyonlarca Müslüman, 2019’un ilk iftarlarını gerçekleştirdiler. Edirne’de de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının, Selimiye Caminin yanında kurmuş olduğu iftar çadırında vatandaşlar oruçlarını açtılar. İftar çadırında vatandaşlarla bir araya gelen Edirne Valisi Ekrem Canalp ile eşi Dr. Ayten Canalp, dualar edip oruçlarını açtılar. İftar çadırında bağışçılar ve kurum temsilcileriyle bir araya gelen Vali Canalp, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Vali Canalp; “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla Edirnelilere sunmuş olduğumuz bir hizmet. Dışarıda, sokaklarda, akşam saatlerinde çarşıda pazarda bulunan insanlarımız burada iftarını yapma imkânı buluyorlar. Aynı zamanda durumu iyi olan Edirneliler de bir şekilde imkânlarını kullanarak iftar yapmak isteyen vatandaşlarımıza katkıda bulunuyorlar. Katkıda bulunmak isteyenlerle iftar yapmak isteyen insanlarımız bir araya geliyor. Ramazanın anlamına uygun harika bir aktivite oluyor” dedi.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER