VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Eylül 2020 15:50:09

0 Yorum

Vali  Canalp’ten Gaziler Günü mesajı

Edirne Valisi Ekrem Canalp 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Canalp; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği günün 99. Yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü’nü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Tarihimizin zaferlerle dolu sayfalarında geçmişte olduğu, tüm zorluklara karşı bu vatanın ebedi varlığını her türlü ihanete karşı koruyan ve bu uğurda canını feda etmekten geri durmayan kahramanlarımızsınız. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, şehitlik mertebesine ve gazilik unvanına ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel vatanı bizlere bırakan başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum”  Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER