VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Mayıs 2020 10:57:05

0 Yorum

Vatandaşlar sosyal mesafe kuralını unuttu

Kontrollü sosyal hayata geçilen dönemde, vatandaşlar Saraçlar Caddesi’ne adeta akın etti. Saraçlar Caddesi’nin çoğu yerinde yoğunluklar yaşanırken, sosyal mesafe kuralı unutuldu. Öte yandan 15-20 yaş arasında bulunan gençler yeniden sokaklara çıktılar.

Yeni tür Koronavirüsü (kovid-19) salgınının etkisinin azalmasından sonra normalleşme takvimi kapsamında tedbirli bir şekilde ‘kontrollü sosyal hayat’ dönemine geçildi. Kontrollü sosyal hayat’a geçişte vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralına uyması gerektiği söyleniyor. Bu kapsamda Vatandaşlar dün Edirne’nin en işlek Caddesi olarak bilinen Saraçlar Caddesi’ne adeta akın etti. Vatandaşların çoğunluğu maske kuralına uysa da sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

Normalleşme takvimi kapsamında 20 yaş altı vatandaşlara verilen sokağa çıkma yasağı kısıtlaması itibaren 18 yaşa indirildi. 0-18 yaş grubunun tamamı, 1 Haziran’dan itibaren çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecekler. Bu kapsamda dün 15-20 yaş arasında bulunan gençler 11.00- 15.00 saatleri arasında sokaklara çıktı. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER