VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Ekim 2018 12:01:11

0 Yorum

Ve savaş kaybedildi…

 

Yaklaşık üç, dört aydır meselemiz ne idi ?

Casus denen Rahip ve bu yüzden iki yüzlü ABD’nin bize açtığı savaş.

Savaşın ne demek olduğunu bilenler, savaş yerine kriz dediler ama, iktidar mensupları ve iktidar basını bize ekonomik savaş açtılar diye çıtayı özellikle yükseltip ortalığı ayağa kaldırdı.

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, yargı süreci boyunca her zaman ve her ortamda yapılan açıklama ve yazılarda;

  • Bu Papaz değil casus, FETÖ mensubu gizli ajan dediler,
  • “15 Temmuz başarılı olsaydı, CIA’nın başına geçecekti” diye manşet attılar,
  • PKK’lı teröristlerle fotoğraflarını yayınladılar,
  • Kimse ajan kılıklı Rahiple bizi terbiye etmeye kalkmasın diye ABD ve Trump’a meydan okudular,
  • Meydanlarda İPhone cep telefonu kırarak gösteriler yaptılar,
  • Papaz yüzünden, ABD’ne karşı bağımsızlık savaşı veriyoruz, ABD bize ekonomik savaş açtı diye vatandaşlardan dolarlarını bozdurmasını, Milli ve Yerli olmalarını istediler, değişik düşünenleri hainlikle suçladılar,
  • Trump’a hitaben; “ Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın.” diye bizzat Erdoğan tarafından tavır koydular,
  • Mahkeme kararı ile ilgili bilinmez şüpheli süreçte, kendi işbirliklerini saklamak için İnönü’ye Amerikan’cı diyecek kadar yalana saptılar,

Daha neler denildi, neler. Ülkenin içine girdiği ekonomik sıkıntı ile ilgili gerçekleri saklamak için, bağımsızlık mücadelesi veriyoruz diye, kamuoyunu yanıltıcı kabadayı söylemlerle astılar ve de kestiler. Hassasiyet yaratmaya ve Millet’i savaş olduğuna ikna etmeye çalıştılar.

Peki sonuç ne oldu ;

Ne olacak, ABD’nin, küstah Başkanı ve Yardımcısı’nın bağımsızlığımızı ayaklar altına alan, aşağıdaki söylemi aynen yerine geldi.

“ Rahip Brunson’u derhal serbest bırakın, yoksa sonuçlarına                  katlanmaya hazır olun.”

ABD’nin egemenliğimizi hiçe sayan bu resmi söylemine rağmen, terörist, ajan ve FETÖ’cü denilen Rahip kademeli bir geçişle önce evde serbest bırakıldı ve sonra da tahliye edildi. Seçim hediyesi olarak serseri  Trump’a gönderildi.

Ne yazık ki; ekonomik sıkıntılarımız konusunda gerçekleri saklamak ve saptırmak için kullanılmaya çalışılan Rahip BRUNSON olayı ters tepti.

Vatandaş gözü ile doların değeri üzerinden ölçülen bu savaşta, Belediye seçimlerine kadar kısa bir süre için belki DOLAR’ın değeri düşürüldü ama bu Ülke’nin ONUR’u da üç paralık adamlar karşısında ayaklar altına alındı. Sonuçta savaş denilerek büyütülen bu kirli oyun tarih yapraklarına büyük bir leke olarak kaydedildi.   

Yazıklar olsun. Dolarları da, savaşları da yerin dibine batsın.

ABD ile yaşayacağımız bir başka kriz ya da istenmese de karşı karşıya kalacağımız zorunlu ve hayati gerçek bir çatışmada tüm bu lekelerin silinmesi ve acısının çıkarılması dileği ile.

Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER