VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Ekim 2018 10:01:23

0 Yorum

Yakın coğrafya girişimcilerinden Edirne çıkarması

 

         ETSO ‘’Türkçe Konuşan Girişimciler Programı‘’nın 20.'si 30 Eylül-11 Ekim 2018 tarihlerinde düzenleneceğini açıkladı.

ETSO’ dan yapılan yazılı açıklamada: “Yakın coğrafya ülkelerinde Türkçe konuşan girişimciler ile ülkemizdeki girişimcilerin ilişkilerini geliştirmek adına 2005 yılından bu yana Birliğimiz ve Dışişleri  ve Ticaret Bakanlıklarımızın işbirliğinde düzenli olarak gerçekleştirilen ‘’Türkçe Konuşan Girişimciler Programı‘’nın 20.'si 30 Eylül-11 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecektir.

         Programda; Balkanlar, Doğu Avrupa, Kafkasya, Orta Doğu ve Orta Asya gibi yakın coğrafyamızdaki ülkeler ile Almanya ve Rusya’ da yaşayan ve Türkçe konuşan girişimciler  hedeflenmiş ve bahse konu program sayesinde ülkemizin tanıtılmasına, katılımcıların girişimcilik kapasitelerinin gelişimine ve katılımcıların Türkiye ile ticari işbirliği bağlarının güçlendirilmesine katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

         20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında katılımcıların ülkemizin yönetim sistemi, girişimcilik ve ülkemizin tanıtımıyla ilgili kamu ve özel sektör kuruluşları hakkında bilgi edinmeleri sağlanacak olup çeşitli kültürel ve tarihi değerlerimizi ziyaretler gerçekleştirilecektir.

         Bu kapsamda programın en önemli etkinliklerinden biri olarak 9 Ekim 2018 Salı günü saat 13:15 - 15:00 saatleri arasında 17 ülkeden 40 girişimci Odamızı ziyaret edecek ve işbirliği imkanları hakkında bilgi alarak üyelerimiz ile ikili iş görüşmesi yapacaktır.

         Tarım, inşaat, medikal, gıda, eğitim, otomotiv, mobilya, bilişim, lojistik gibi pek çok alanda  işbirliği yapmak isteyen girişimciler heyeti detayları Odamız websitesinde (www.etso.org.tr) ve facebook sayfasında ilan edilmiş olup ikili işbirliği görüşmelerine katılım sağlamak isteyen üyelerimizin Odamız AB&Dış İlişkiler Şubesi (02842251014 – 130/131 veya nyilmaz@etso.org.tr / elifersoz@etso.org.tr ) ile irtibata geçmesi önemle rica olunur” denildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER