VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Haziran 2020 17:44:11

0 Yorum

“YAPTIĞIMIZ OYLAMANIN ARKASINDAYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP’liler yatırımları engelliyor eleştirilerini kabul etmediklerini söyledi. İl Özel İdaresi’ne hibe edilmesi gündemde olan 60 bin dönümlük arazi ile ilgili kafasında soru işaretleri olduğunu belirten Pekcanlı, “Komisyona sevk ettiğimiz bu dosya ile ilgili kafamıza takılan bazı sorular var” şeklinde konuştu.

İl Genel Meclisi toplantısında Havsa’da bulunan 160 bin metrekareli Zarbun Çiftliği arazisinin 60 bin metrekaresinin İl Özel İdaresi’ne hibe edilmesi konusu, AK Parti ile CHP’li üyeler arasında anlaşmazlığa neden olmuştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı bu konu hakkında basın mensuplarına parti binasında açıklamalarda bulundu. Pekcanlı, konuyu araştırması için imar ve bayındırlık komisyonuna sevk ettiklerini sebebinin de konu hakkında il genel meclisi üyelerine bilgi verilmediğini söyledi. Pekcanlı, “Hemen mecliste kabul etmiyoruz. Çünkü olayı bilmiyoruz. Hibe alacağız ama neyin karşılığında hibe alacağız bilmiyoruz. Kimse meclis üyelerini aydınlatmıyor” dedi. Komisyona sevk edilen konu hakkında aklına takılan sorular olduğunun altını çizen Pekcanlı, “60 dönümü bir şirket durup dururken neden valiliğe hibe eder?” sorusunun yanıtlanmasını istedi. Pekcanlı, CHP’liler yatırımları engelliyor eleştirilerini kabul etmediklerini sözlerine ekledi.

Pekcanlı, Yapılan oylamanın arkasında durduklarını belirterek;“Bununla ilgili İl Genel Meclisi 12 Haziran’daki toplantısında konu gündeme geliyor. Burada ne yapılacak, niçin hibe ediliyor. Bununla ilgili hala yaptığımız oylamanın arkasında durarak konuyu il genel meclisi imar ve bayındırlık komisyonuna sevk ettik. Hemen mecliste kabul etmiyoruz. Çünkü olayı bilmiyoruz. Hibe alacağız ama neyin karşılığında hibe alacağız bilmiyoruz. Kimse meclis üyelerini aydınlatmıyor. Komisyona sevk kararı, burasını il özel idaresine kabul etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Sadece komisyonun araştırma yapmasını, olumsuz bir şey yoksa da ilk yapılacak meclis toplantısına alınması için. Komisyon üyeleri bununla ilgili bir araştırma yapacak” dedi.

Pekcanlı, komisyona sevk edilen dosya ile ilgili kafasına takılan soruların olduğunu ve bunların yanıtlaması istediklerini söyledi.“ Ak Parti Milletvekili ve İl Başkanı, CHP’liler bu yatırıma engel oluyor diye siyasi çalışma yaptılar. Komisyona sevk ettiğimiz bu dosya ile ilgili kafamıza takılan bazı sorular var. Edirne ile ilgili hiçbir yatırıma engel değiliz” ifadelerini kullandı.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER