VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mart 2019 09:04:00

0 Yorum

Yasa açıkladı, özyılmaz sert çıktı

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Genel Meclisi 1. Sıra adayı Hamza Yasa yapmak istediği ve yapacağı çalışmaları açıkladı. Yasa’nın açıklamaları sonrası DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, bir takım iddialara karşı sert bir dille açıklamalarda bulundu.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Demokrat Parti Edirne İl Genel Meclisi 1. Sıra adayı Hamza Yasa, yapmak istediği ve yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Dün basın emekçileriyle bir araya gelen Yasa ve DP Edirne İl Teşkilatı yapacakları çalışmalar ve projeler hakkında detayları aktardı. Yasa’nın açıklamaları sonrasında Partilerinin açılışına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katılması ve bunun kamuoyunda çeşitli eleştiriler alması hakkında DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’a yöneltilen soruya sert bir dille cevap vermesi dikkat çekti.

YASA: “BİR ŞEYLER VEREREK GÖREVİMİ YAPMAYA ÇALIŞTIM”

Yasa 1994-1999 yıllarında DP’den Edirne İl Genel Meclis Üyeliği yaptığı hatırlatarak yaptığı çalışmalar ve özgeçmişini aktardı. Yasa; “1994-1999 yılları arasında il genel meclis üyesiydim. O dönem içerisinde 4 yıl daimi encümenlik yaptım. Bir kişinin 4 yıl arka arkaya daimi encümenlik yapması, az rastlanan bir olaydır. Biz il genel meclis üyesi olduğumuz zaman 161 tane içme suyu yoktu. Süloğlu yolu stabilizeydi. Süloğlu’na asfalt yaptık. Enez-İpsala yolunun açılışıyla ilgili çalıştık. Bugünlerde herkes çevreci. 1994 yılında il genel meclis üyesi olduğum dönemde, il genel meclisine sunduğum ilk öneri Ergene Nehri’ni kirleten tüm fabrikaların arıtma tesislerinin yapılmasını sağlamakla ilgiliydi. Bana Edirne halkı fırsat tanırsa, ben Edirne halkına layık olmak adına her şeyi yapacağım. Ben mevcut adayların içerisinde partilerin oyuna, ekstradan bir oy daha getirebilecek tek adayım. Mevcut il genel meclis üyesi adaylarının hiç birisi, kendi partilerinin aldığı oyun üzerinde oy alamayacaklar. Demokrat Parti ben siyasi hayatıma başladığımdan bu yana çizgisini hiç bozmadan siyasi hayatına devam eden bir jenerasyonun örneğidir. İşçi bir babanın, işçi bir oğluyum. DSİ’den emekliyim. Geçimimi gazetecilik ve emekli maaşımla sağlıyorum. 35 yıldır köşe yazarlığı ve gazetecilik yapıyorum. Bu süreçte kimseye iftira atmadan, olayları yorumlayarak okuyuculara aktarmaya çalıştım. Gazetecilik benim geçim kaynağım; ama siyaset benim geçim kaynağım olmadı, olmayacak da. Bugünlerde bu makamları insanlar, hayat standartları yükseltmek için kullanıyorlar.  Daha önce bir dönem il genel meclis üyeliği yaptım. Bizim zamanımızda il genel meclis üyeliğinin hiçbir ekonomik katkısı yoktu. 5 sene içerisinde 4 sene daimi encümenlik yaptım. Haftada 1 gün İpsala’dan Edirne’ye gidip geldim. Bu süreç içerisinde DSİ’de çalışırken ücretsiz mazeret izni yaptım. Emekli olurken bu dönemden eksik ücret alarak emekli oldum. Bir şeyler vererek görevimi yapmaya çalıştım. Siyaset zaten bir şeyler alma sanatı değil, verme sanatıdır. Ben Edirne halkına, Edirne’ye önemli katma değerler sağlayacağımı düşünüyorum. Bu düşüncülerle yola çıktım. Şartlarımızla ilgili bazı sıkıntılar var” dedi.

YASA; “ELİMDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİM”

Yasa seçildiği takdirde Edirne halkına elinden gelen gayreti göstereceğini belirterek; “Bizim amacımız, seçilirsek Edirne halkının il genel meclis üyesi olarak elimizden geldiği kadar her yerde, herkesin adına mücadele edeceğiz. Haktan, hakkaniyetten, adaletten, dürüstlükten, namustan yana olacağız. Dolayısıyla Edirne halkının layık olduğu hizmeti alabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Tabi bunun için çalışmak gerekiyor. Ben il genel meclis üyeliği yaptığım dönemde 250 tane köy, 17 tane belde vardı. O dönem içerisinde o köylerin tamamında kaç tane tavuk olduğunu bilen bir adamım. Köylerin sorunları nedir, okul var mıdır, bu sorunları hep takip ederdik. Ancak artık bu sorunları bilen il genel meclis üyeleri yok. Ben bu işe karar verdiğim günden bu yana Edirne’nin bütün ilçelerinde, köylerinde neler var, neler yok, bunun araştırmasını yapıyorum. En son lokal olarak Edirne Merkez’in köyleriyle ilgili bir çalışma yaptım. 3 gün sonra köy gezilerime başlayacağım. Sonrasında Edirne Merkez’de çalışmalar yapacağım. İmkânlarımız doğrultusunda çok çalışmaya devam ediyoruz, Demokrat Parti olarak. Partimizin kırmızı çizgileri Misak-i Milli ile çizilmiştir ve biz bu çizgileri bozmadan buradayız. Dolayısıyla benim tek hesap vereceğim yer Edirne halkı olacaktır. Arkadaşlarım, çevrem kırılır diye bir endişem yok. Edirne halkının daha iyi şartlarda hayatlarını sürdürebilmesi için elimden gelen gayreti göstereceğim” şeklinde kouştu.

ÖZYILMAZ SERT ÇIKTI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın parti açılışına katılması ve bu durumun halk arasında oluşan söylemlere ve iddialara yönelik İl Başkanı Özyılmaz; “Bizimle çok uğraşmasınlar. Onlar uğraşırlarsa ben çok daha fazla uğraşırım” şeklindeki sözleri dikkat çekti. Özyılmaz; “Benim CHP ile hiçbir sorunum yok. Benim Belediye Başkanıyla hiçbir sorunum yok. Başkanın 1 hafta öncesinden partimizi ziyaret etme talebi olmuştu. Bende eski yerimizin ağırlayacak vaziyette olmadığını, yeni il binasının daha iyi olacağını söyledim. Kendisi de açılışımıza katıldı. Bizim adayımızla birlikte kurdele kestiler, açılış yaptılar. Kötü mü oldu? Belediye Başkanından para mı almış, gibi söylemler dolaşıyor. İbrahim Özyılmaz’ı herkes iyi incelesin. İbrahim Özyılmaz’ı kimse parayla satın alamaz. Biz öyle bir partinin misyonundan geliyoruz ki, maddi bir getiri düşünmeden yapıyoruz ne yapıyorsak. Genel Merkez’de daha önce yaptığım konuşmada, İYİ Parti’yle ittifak yapılmaması gerektiğini, AK Parti’yle misyonumuzun uymadığını ancak bazı yerlerde ve bazı hallerde CHP ile dirsek teması yapabileceğimizi belirtmiştim. Genel Başkanımızın haberi olmadan hiçbir şey yapmış bir insan değilim. Asla ve asla bir karamız yok, karamız olmadığı için korkumuz da yok. Bazı arkadaşlara çok zor geldi, onları kapımızdan çevirmemiz. Hak ettikleri için çevirdik. Onlar da kendilerine bir parti buldular. Halk arasında duyduğuma göre, ‘Bitmiş, Tükenmişler Partisi’ Bitmiş, tükenmiş kişileri de yanında toplamış, onlarla beraber o partiye gitmiş. Hayırlı olsun, bizimle çok uğraşmasınlar. Onlar uğraşırlarsa ben çok daha fazla uğraşırım” ifadelerini kullandı. Haber merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER