VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Haziran 2020 16:16:28

0 Yorum

“Yasa değişikliğine karşıyız”

Edirne Barosu  Avukatlık Kanunu’na ilişkin yapılması planlanan değişiklikler ile ilgili yazılı bir açıklamada bulunarak “Edirne Barosu çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıdır”ifadelerine yer verildi.

Açıklamda “Edirne Barosu olarak; 10 Mayıs 2020 tarihinde açıkça çoklu baroya karşı olduğumuza dair ilk açıklamamızı yapmış bulunuyoruz. Akabinde de 19 Mayıs 2020 ve 01 Haziran 2020 tarihlerinde Ankara’da yapılan baro başkanları toplantılarında tüm barolarca imzalanan bildiriler ile yine teklifin geri çekilmesine ilişkin mutabakat, Baromuzca paylaşılmıştır. Bunun yanında teklifin geri çekilmesi noktasında Adalet Bakanı,  Kamu Başdenetçisi ve  Siyasi Parti Grup Başkanvekilleri ile Edirne Barosu’nu temsilen Baro Başkanı Av. Alper Pınar müzakerelere katılmıştır. 17 Haziran 2020’de yine tüm basın ve kamuoyu ile yapılması planlanan değişikliklerle ilgili görüşlerimiz paylaşılmış ve tüm baro başkanları ile eş zamanlı basın açıklaması yapılmıştır. Edirne Barosu çoklu baro ile ilgili yasa değişikliğine karşıdır. 

Teklifin geri çekilmemesi üzerine, yürüyüş yapılması kararı alan baro başkanlarımız olmuştur. Kararlar içinde farklı eylem şekilleri de sunulmuş ancak yürüyüş konusunda genel bir mutabakat sağlanamamıştır. Edirne Barosu  genel mutabakatın sağlandığı Anıtkabir ziyareti ve devamındaki programa katılım sağlamak üzere Baro Başkanı Av. Alper Pınar  temsilinde Ankara’ya gitmiştir. Diğer baro başkanlarımızla Anıtkabir’de buluşmak üzere anlaşılmış olup, Anıtkabir ziyareti akabinde yürüyüş gerçekleştirilerek ve açıklama ile programın sonlandırılması planlanmıştır. 
Edirne Barosu adına Baro Başkanı Av. Alper Pınar Anıtkabir programına katılarak, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkmış, ancak birlikte Anıtkabir’den yürüme kararı alınan baro başkanlarının Ankara’ya girişlerine izin verilmediği bilgisi üzerine, derhal Anıtkabir’de bulunan baro başkanlarımız ile Ankara’nın giriş noktasına intikal etmiştir. Ankara’nın girişinde baro başkanlarına yönelik tutum ve davranışlar, barışçıl toplantı ve gösteri yürüyüşüne katı bir müdahale olup, kabul edilebilir değildir. Edirne Barosu savunmaya yönelik yapılacak her türlü girişimde, savunmanın haklarını korumaya kararlıdır.”denildi.   Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER