VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Mart 2020 10:10:47

0 Yorum

Yaşagör “Stok yapmaya gerek yok”

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, yeni nesil koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında esnafların maske, eldiven kullanmaları ve kesinlikle açıkta gıda satmamalarını tavsiye ettiklerini vurguladı.

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, yeni nesil koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında esnafların maske, eldiven kullanmaları ve kesinlikle açıkta gıda satmamalarını tavsiye ettiklerini vurguladı.

Yeni nesil koronavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, esnafların satış yaparken maske ve eldiven kullanmalarını ve kesinlikle açıkta gıda satmamaları gerektiğini tavsiye ettiklerini söyledi. Ülkede yeterli kadar gıda stoklarının olduğunu belirten Yaşagör,” Kesinlikle gıda stoklarımız ülkemizde yeterli herhangi bir gıda sıkıntısı yaşanacağını düşünmüyorum” dedi.

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, esnaflara koronavirüs tedbirleri kapsamında tavsiyelerde bulunduklarını belirterek: “esnaflarımızı tabi ki satış yaptıklarında maske ve eldiven kullanmalarını kesinlikle kendilerinden rica ediyoruz. Ve kesinlikle çalışmalarını bu anlamda yürütmelerini bilhassa bildiriyoruz. Bizler hem kendi sağlığımızı hem müşterilerimizin sağlığını düşünerekten açıkta satılan gıda ürünlerinin kesinlikle açıkta satılmaması konusunda kesinlikle üstlerinin en azından görünürlüğünü sağlayacak şeffaf bir streç ile de kaplayabilirler. Kesinlikle gıda ürünlerini kapalı bir hale getirmeleri görünürlüğünü sağlamaları açısından da streç ile kaplayabilirler. Ekmek dolaplarında eldiven bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Kesinlikle müşteri kendisi de almış olsa ekmeği o eldiveni kullanıp ekmeği oradan almalarını söylüyoruz. Bir çoğunu da kendilerinin vermelerini söylüyoruz. Tabi yine eldiven kullanarak ama ekmek dolabında ayrı bir eldiven kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Çalıştığı eldivenler ile değil de daha şeffaf eldivenler var her an değişebilen şeffaf eldivenler ile ekmek satışlarını gerçekleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Bunun yanında esnaflarımıza odamızdan ücretsiz olarak anti bakteriyel jellerimiz var. Bunları kendilerine dağıtıyoruz. Odalarımıza geldiklerinde bunları kullanmaları gerektiğini dair tavsiyelerde bulunuyoruz. Ayriyeten hem virüs hem de devamlı para ile temas ettikleri için dolayısıyla para elden ele geçerken de bu virüsün dağılmasını sağlayabilir. Bu konuda da çok dikkatli olmaları konusunda kendilerini uyarıyoruz. Kesinlikle açıkta gıda satmamalarını tavsiye ediyoruz. “

“STOKLAMAYA GİTMELERİNİ TAVSİYE ETMİYORUZ”

Yaşagör, insanların toplu gezilen alışveriş merkezlerinden uzak durması gerektiğini en yakın esnaftan alışveriş yapmasını tavsiye ederek; “Kesinlikle gıda stoklarımız ülkemizde yeterli herhangi bir gıda sıkıntısı yaşanacağını düşünmüyorum. Esnafımız ile de paylaşıyoruz. Dolayısıyla insanlarımız daha çok toplu olarak gezilen alışveriş merkezlerine gitmeyip kaçınmaları en yakın esnafından alışveriş yapmalarını tavsiye ediyoruz. Biliyorsunuz kalabalık alanların bir araya gelinmesinden dolayı virüsün çok daha fazla yaygın hale geldiği bilinmekte dolayısıyla insanlar alışveriş merkezlerine gitmekten ziyade daha çok en yakın esnafından alışveriş yaparak gıda teminin de bulunabilirler her zaman bululabilirler çünkü herhangi bir gıda stoklarımızda sıkıntı yok. Herhangi bir stoklamaya gitmelerini tavsiye etmiyoruz. Esnafımız hem bizlerin vermiş olduğu anti bakteriyelleri el temizliğinde kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Hem de müşterilerini de bu konuda uyarmalarını tavsiye ediyoruz. Alışverişe gelen müşterilerimizi virüse karşı önlem konusunda evlerinde ki hijyene ve kendilerine dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü toplumdaki virüs olayını hep beraber aşacağız diye düşünüyorum. Bu konuda da esnaflarımızı bilinçlendirip daha yaygın bir şekilde bir an önce herkesin duyarlı olmasını sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER