VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Haziran 2020 11:25:47

0 Yorum

"YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERDEN ELİNİZİ ÇEKİN"

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Edirne’ye yeni ataması yapılan öğretmenlerin yandaş bir sendikaya üye yapılmak istenmesiyle ilgili iddialara tepki göstererek  “öğretmenleri rahat bırakın ki fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştirsinler” dedi.

Edirne’ye ataması yapılan öğretmenlerin göreve başlama işlemleriyle birlikte sanki bir zorunlulukmuş gibi yandaş bir sendikaya üye yapılmak istendiğine dair kendilerine duyumlar geldiğini söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu bunun demokratik hukuk devletiyle uyuşmadığını ancak parti devletinde görülebileceğini söyledi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu bu tür işlerin geçmişte FETÖ tarafından yapıldığını ifade ederek ; “FETÖ üniversiteye kayıt için gelen gençleri daha kayıt sırasında bekler kendi cemaat yurtlarına yerleştirmek için ikna etmeye çalışırdı. Şimdi kamuda bu FETÖ yöntemini yandaş sendikaya üye kayıt etmek için görüyoruz. Başlama evraklarının yanına yandaş sendikaya üyelik evrakını iliştiriyorlar. Yandaş sendika milli eğitimi ve kamunun başka birçok yerini AKP desteğiyle sarmış durumda. Bu sendikanın milli eğitime bir yararı, bu konuda söyleyeceği söz olsaydı eğitimde bu durumda olmazdık. Öğretmenlerimiz özgür düşünen, ülkemizi yarınlara taşıyacak gençlerimizi yetiştirecekler. Bırakın onlarda özgürce üye olup olmama haklarını kullansınlar, istedikleri sendikayı seçsinler. Milli Eğitimin Edirne’de de Türkiye’de çözmesi gereken onlarca sorun var. İsteyen istediği sendikaya üye olabilir, bunun için baskı yapmak devlet kurumlarının işi değildir”dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER