VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Temmuz 2020 18:02:29

0 Yorum

Yeni dönem seçimlerinde Alper Pınar aday olmayacak

Baro Başkanı Avukat Alper Pınar sosyal medya hesabından yeni dönem seçimlerinde aday olmayacağını belirten açıklamada bulundu.

Baro Başkanı Avukat Alper Pınar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bu kararı verirken çok düşündüm. Karar verirken iç sesimi dinledim ve de bana fısıldadığını yapmaya karar verdim. Geldiğim noktada, yaptığım çalışmaların ve verdiğim emeğin, baromun kurumsal statüsüne ve meslektaşlarıma yararları olduğunu düşünüyorum, umarım böyledir.Ancak, sürecin başından bu yana biriktirdiklerim, hissettiklerim ve yaşadığım duyarsızlıklar karşısında artık hizmet etmenin benliğim açısından faydasız olduğunu tahlil etmiş bulunuyorum. Ayrıca üst yapıda, barolar ve de barolar birliği arasında oluşan çekişmenin ve de baro siyasetinin, avukatlara ve mesleğe hizmet noktasında bir yarar getirmeyeceğini aksine zarar verdiğini de tespit etmiş durumdayım. Bu düşüncelerle; Edirne Barosuna yeni dönemde başkan adayı olmamaya karar verdim. Meslek örgütümün başında başkanlık yapma onurlu görevini daima onur madalyası olarak taşıyacağım.İşimden, ailemden, özel hayatımdan yaptığım fedakârlıklardan dolayı asla pişman değilim. Tüm hakkım baroma helal olsun”diyerek önümüzdeki baro seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

Yaptığı paylaşımda “Hatam ile farkında olmadan kırdığımız bir meslektaşım var ise hakkını helal etsin, özür dilerim”diyerek helallik isteyen Pınar; “Ben, gövdemi, elimi, varlığımı taşın altına koydum, gereğini yaptım. Edirne Barosunun bir ferdi olarak baroya karşı sorumluluğumu,  konuşarak değil,   icraat yaparak, koşulsuz çalışarak yerine getirdim.  Görevler gelir geçer, önemli olan saygınlığı kaybetmemek, hoş bir seda ile hatırlanmaktır. Hatalarım olmadı mı oldu. İnsan hata yapar ben de yaptım ancak bunlardan ders alarak bir daha yapmamaya çalıştım. İnsan hataları ile insandır. Hatam ile farkında olmadan kırdığımız bir meslektaşım var ise hakkını helal etsin, özür dilerim"dedi.  Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER