VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 15 Şubat 2020 09:45:17

0 Yorum

Yeni mevzuatlar anlatıldı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ve Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile "Yeni Mevzuat Kapsamında Müteahhitlerin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması" konulu bilgilendirme

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ve Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile "Yeni Mevzuat Kapsamında Müteahhitlerin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması" konulu bilgilendirme toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

8. Meslek komitesine gelen talepler doğrultusunda alınan karar gereği düzenlenen "Yeni Mevzuat Kapsamında Müteahhitlerin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması" toplantısına Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mustafa Emre Alp, Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk ve Odamızın tüm ilgili meslek komite üyeleri katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt'un ardından Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk ve İl Müdürlüğü yetkilileri sunumlarını gerçekleştirdi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı açılış konuşmasında işbirliğinden dolayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teşekkürlerini ileterek; “Bildiğiniz gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelik; yapı ruhsatına tabi her türlü yapım işinde, yapı müteahhitliğini üstlenecek olan gerçek ve tüzel kişileri kapsamaktadır. Yani inşaat yapmak isteyen her kişi bu yönetmelikte aranan şartları yerine getirdiği takdirde inşaat yapabilecektir. Dolayısıyla bu konu sektör için büyük önem arz etmektedir” dedi.

ETSO Başkanı Zıpkınkurt’un ardından Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk ve İl Müdürlüğü yetkilileri sunum yaparak; yetki belgesi, Belge numarası alınması, ekonomik ve mali yeterlilikler, mesleki ve teknik yeterlilikler, yetki belgesi grupları ve kullanımı, yapı müteahhitlerinin sınıflandırılmasına yönelik yeni yönetmelikte yer alan bütün detaylar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Edirne Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk katılımcıların sorularına tek tek detaylı cevaplar vererek; Yönetmelik ile birlikte inşaat sektöründe önemli bir atılım hedeflenirken, Müteahhitlerin sınıflandırılma ve kayıtlarının tutulması sayesinde daha kaliteli binalar yapılmasına imkan tanıyan bir düzenlemeye gidildiğini belirtti.

Sunum sırasında interaktif bir şekilde gerçekleştirilen toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER