VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Mayıs 2020 23:53:57

0 Yorum

Yeşilay, çocuklar ile buluştu

Edirne Yeşilay Şubesi, normalleşme takvimine göre dün 11.00-15.00 saatleri arasında parklara çıkan çocuklara hediyeler dağıttı. Edirne Yeşilay Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç “0-14 Yaş grubunun kendilerine ayrılan zaman diliminde, çocuklarımız ile parklarda buluşma gerçekleştirdik. Yeşilay tarafından hazırlanan materyalleri çocuklarımıza dağıtarak, neşelerine ortak olduk” dedi.

Corona virüsün ülkemizde ortaya çıkmasının ardından geçen süre zarfından risk grubunda olan 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı uygulaması başlatılmış ve sonraki süreçte bulaş riskini eve taşıyabilecek ve çok fazla belirti göstermeyen grup olan 20 yaş altı içinde sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı. Alınan kararların ardından uzun bir süredir evde yaşamlarına devam eden 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için alınan kararlar ile haftada bir gün ve belirli saat dilimleri arasında sokağa çıkma izni verilmişti. Corona Virüs Tedbirleri kapsamında; Ülkemiz genelinde 0-14 Yaş Gurubu arasındaki çocuklar 20.05.2020 Çarşamba Günü 11.00-15.00 saatleri arasında evlerinden dışarıya çıktılar. Belirtilen bu izin gününde çocukların neşesine ortak olmak için Edirne Yeşilay Şubesi tarafından farklı bir çalışma gerçekleştirilerek, Edirne Merkezinde yer alan birçok parkta 0-14 Yaş arasındaki çocuklara; çeşitli hediyeler verildi.

Edirne Yeşilay Şubesi tarafından, hijyen kurallarına dikkat edilerek dağıtımı gerçekleştirilen hediyelerin içeriğinde; “Sağlıklı Yaşam ve Bağımlılıklardan Uzak Bir Hayat” konulu materyaller yer aldı.

Çocukların yaş gruplarına uygun olarak; çeşitli Yeşilay promosyon ürünleri, balonlar, şapkalar, el ilanları, dergiler ve boyama kitapları ve kalemleri çocuklara dağıtıldı.

Edirne Yeşilay Şubesi Başkanı Sebahattin Bilgiç; “Bugün çocuklarımız sokaklara, parklara çıktı. Bizlerde Edirne Yeşilay Şubesi olarak nasıl bir çalışma yaparız diye düşündük… Uzun zamandır çocuklarımızdan da ayrı kaldığımızın üzüntüsü içerisindeydik. CoronaVirüs Tedbirleri kapsamında, yetkililerin almış olduğu kararlara istinaden; 0-14 Yaş grubunun kendilerine ayrılan zaman diliminde, çocuklarımız ile parklarda buluşma gerçekleştirdik. Yeşilay tarafından hazırlanan materyalleri çocuklarımıza dağıtarak, neşelerine ortak olduk. Bizler sağlıklı yaşam ve bağımlılıklardan uzak bir nesil için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdüreceğiz... Bugün bizleri neşeyle karşılayan çocuklarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımıza, ailelerine, Edirne’mize ve Ülkemize sağlıklı bir yaşam diliyorum. Yaklaşmış olan Ramazan Bayramlarını da tebrik ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER