VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Mayıs 2019 09:42:55

0 Yorum

“Yiğitlerimizin kahramanlığının bir nişanesidir”

Edirne ve Tekirdağ’da, şehit aileleri ile bir gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, makamında gerçekleştirilen törende, şehit Piyade Sözleşmeli Er Sercan Fidan ve şehit polis Haşim Usta'nın ailelerine, Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.

Canalp, törende yaptığı konuşmada, şehit ailelerine çok şerefli ve onurlu bir belgeyi verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen belgeleri şehit ailelerine takdim ettiğini dile getiren Canalp, "Devlet övünç madalyası, yiğitlerimizin kahramanlığının bir nişanesidir. Ülkemiz eğer ayakta duruyorsa bunu şehit ve gazilerimize borçludur. Şehitlerimiz hiçbir zaman unutulmayacak ve unutturulmayacak. Emanetleri ve hatıraları sonsuza kadar korunacak ve yaşatılacaktır." dedi.

Programa 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, İl Jandarma Komutanı Albay Alpaslan Doğan, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve şehit yakınları katıldı.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da düzenlenen törende bir gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, makamında gerçekleştirilen törende, 2007 yılında Bingöl'ün Yedisu ilçesinde askerlik görevini yaparken gazi unvanı alan Ersoy Güleryüz'e, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verdi.

Törene,  Garnizon Komutanı Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu katıldı. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER