VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Ekim 2019 09:55:01

0 Yorum

Yıldız; “Hedefim dünya şampiyonu olmak”

 

Avrupa’da ve Türkiye’de elde ettiği dereceler ile spor camiasının dikkatini üzerine çeken Reyhan Yıldız, 26 Ekim-4 Kasım 2019 tarihlerinde Romanya’da düzenlenecek 41. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası için çalışmalarına devam ediyor.

Trakya Üniversitesi Spor Yöneticiliği 4. sınıf öğrencisi Reyhan Yıldız, 26 Ekim-4 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Romanya’da 41. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Şampiyonada Kadınlar 60 kilogram klasmanında ter dökecek olan Yıldız, gözü dünya şampiyonluğunda. Türkiye Şampiyonasına da iki kez katılan ve ikisinde de 2. olan Yıldız, en son düzenlenen Avrupa Şampiyonasında da 3. oldu. Bilek Güreşi A Milli Takımının favorileri arasında bulunan Yıldız, şampiyonada hem Türkiye’yi hem de Edirne’yi temsil edecek.

“ÜSTÜMDE ÇOK BÜYÜK BİR YÜK VAR AMA BAŞARACAĞIM”

Yıldız ile yaptığımız görüşmede hazırlıklarının ne aşamada olduğu, duyguları ve düşüncelerini sorduk. Gazetemiz Muhabiri Bekir Tüccar’ın sorularını yanıtlayan Yıldız, üzerindeki sorumluluğun ciddiyetini farkında olduğunu ve buna göre çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Yıldız; “Son yıllarda dünya genelinde bilek güreşi sporu büyük ilgi görüyor. Bu yönden Türkiye’de başarılı olan ülkelerin başında geliyor. Pek çok başarılı sporcumuz da mevcut. Bilek güreşi sporunu icra eden biri olarak, ülkemizin adını başarılı bir şekilde temsil edilmesinden dolayı gururluyum. 26 Ekim-4 Kasım 2019 tarihlerinde Romanya’da 41. Dünya bilek güreşi şampiyonası gerçekleşecek. Şampiyonada bende rakiplerimle karşılaşma imkânı buldum. Milli Takımda olmak, orada ülkemi, memleketimi, üniversitemi ve yaşadığım kenti temsil etmek büyük gurur kaynağı. Bu nedenle antrenmanlarımı aksatmıyor ve sıkı bir şekilde çalışıyorum. Üstümde çok büyük bir yük var ama başaracağıma inanıyorum. Antrenmanlarım ağır ancak bu başarıyı elde etmek için hiç aksatmadan devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

“HALÂ EKSİKLİKLER GİDERİLMEDİ”

Şampiyona öncesi antrenmanlarına devam eden Yıldız, ekipman sıkıntısı yaşadıklarını belirtti. Yıldız konu hakkında; “Çoğu insan bilek güreşini bir spor olarak değil, vakit geçirmek için bir oyunmuş gibi görüyor. Bunu her fırsatta söylerim; Bilek güreşi bir oyun değil, bir spordur. Bilek güreşi o kadar ağır bir spor ki bilinen çoğu spordan daha ağır antrenmanları var. Bu nedenle de ekipmanlarımız bizim için çok önemli. Çoğu ekipman her yerde kolay bulunacak türde ekipmanlar değil. Çalışırken tek sıkıntımız ekipman oluyor. Şu anda mevcut ekipmanlarla antrenmanlarımı kolay gerçekleştiremiyorum. Ekipman eksikliğimiz var. Trakya Üniversitesindeki sorumlu kişilere ekipmanlarımızın eksik olduğunu belirttik onlar da bu eksikliği gidereceklerini ifade ettiler ancak Dünya Şampiyonası neredeyse 20 gün kaldı hala eksiklikler giderilmedi. Ekipman bu gibi ağır sporlarda çok önemlidir. Biz yarın öbür gün okuldan mezun olacağız. Bizden sonra bu sporu yapacak ve hatta belki benden daha başarılı erkek veya kadın sporcular olacaktır. Onların da diğer sporculara karşı başarı elde edebilmesi için ekipman şart. Çünkü biz ne kadar Türkiye’yi temsil ediyorsak, bir o kadar kentimizi ve üniversitemizi de temsil ediyoruz. Ekipmanlar sadece bana değil benden sonraki tüm sporcuların ihtiyacı olacaktır” dedi.

“HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK”

Yıldız dünya şampiyonasında klasman şampiyonu olmayı hedeflediğini belirterek; “Ailem, dostlarım, sınıf arkadaşlarım vs. çoğu insan bana desteklerini esirgemiyorlar. Mutlu olduğum kadar heyecanlıyımda. Çünkü dünya şampiyonası demek en iyilerle karşılaşmak demek ve siz de o en iyilerin arasında diğer sporculara göre en iyisisiniz. Aklıma bilek güreşine ilk başladığım günler geliyor ve bugünleri yaşadıkça duygulanıyorum. Çünkü hem ülkemi, hem memleketimi, hem üniversitemi, hem yaşadığım kenti ve kendimi temsil edeceğim. Hedefim dünya şampiyonu olmak. Bunun için hazırım” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER