VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Ekim 2021 17:47:04

0 Yorum

12. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Edirne Bisiklet Gençlik ve Spor Kulübü Derneği her yıl Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirdiği Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışını 12. Kez düzenlemenin heyecanını yaşıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Edirne Bisiklet Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nce (EBİS) düzenlenecek Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı 24 Ekim 2021 tarihinde 12’nci kez Edirne Şevki Arman caddesi-Havsa Yola geldi sapağı arasında 70 km’lik parkurda gerçekleştirilecek. Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’nci yılı şerefine 200 sporcunun katılımıyla düzenlenecek Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yol Yarışı Şevki Arman caddesi Hacı Kuşlar durak alanından 9.00’da verilecek start ile başlayacak. Yarış, Bayanlar (2003 ve öncesi doğumlu) 20 sporcu, Büyük Erkek (2003-1986 doğumlu) 90 sporcu, Master  Erkek (1985 ve öncesi doğumlu) 90 sporcu ile 3 kategoride gerçekleştirilecek, bütün kategoriler aynı parkur ve mesafede yarışacaklar.

Kategorilerde, 1. 2. ve 3. sıralaması yapılacak, kupa, madalya ve altın ödülü verilecek. Bu yıl pandemi sebebiyle katılacak sporcularda yarış tarihinden 2 hafta önce 2 aşı olma zorunluluğu getirdiklerini dile getiren kulüp yetkilileri, gerekli önlemleri aldıklarını açıkladı. Türkiye’de 10 yıldan uzun süredir devam ettirilen tek uluslararası yarışın ev sahibi olmanın haklı gururunu yaşayan organizasyon yetkilileri, tüm halkı bu anlamlı yarışın coşkusunu paylaşmaya davet etti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER