VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ekim 2021 12:04:21

0 Yorum

“153 km’lik hattın yüzde ellisi tamamlanmış durumda”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren şantiyesini yerinde inceledi. İba yaptığı yazılı açıklamada, Halkalı-Kapıkule arası trenle seyahatin süresi 4 saatten 1,5 saate, yük taşıma süresi 6,5 saatten 2.5 saate düşeceğini belirterek çalışmaların tamamen çevre dostu olarak devam ettiğini söyledi.

Halkalı Kapıkule Hızlı Tren şantiyesini yerinde inceleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Toplam uzunluğu 229 kilometre olan bu hattın Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kısmının yaklaşık yüzde 50’si tamamlanmış durumda. Proje tamamlandığında Halkalı-Kapıkule arası trenle seyahatin süresi 4 saatten 1,5 saate, yük taşıma süresi 6,5 saatten 2,5 saate düşecek. Tamamen çevre dostu olarak devam eden projemizde ilk günden itibaren doğal yaşama saygı duyularak canlılara zarar vermeden çalışılıyor” diye konuştu.

Çalışmaların devam ettiği Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren hattının önemine vurgu yapan İba; “Demir yolu projemiz Avrupa’yı Asya’ya bağlayan konumu nedeniyle özellikle ticaretin odak noktası olacak sadece Edirne’ye değil bölgeye de Türkiye’ye de katma değer sağlayacak ekonomik, sosyal, kültürel gelişimi de destekleyecektir. Değerli hemşehrilerim, Edirne’yi turizmin ve ekonominin merkezi yapma yolunda önemli bir adım olan projemiz boyunca desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza buradan tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Edirne’mize yapılan bu yatırımın tüm bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Projemiz bittiğinde trenlerimiz çok daha hızlı olacak” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER