VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ocak 2023 00:10:16

0 Yorum

Kez Okundu.

AK Parti’den Lalapaşa ziyareti

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Gönül Gönüle Edirne ziyaretleri çerçevesinde Lalapaşa ilçesi ile Doğanköy ve Çömlekakpınar köylerini ziyaret etti. İba yaptığı ziyarette, 3 bin 800 dekar alanın sulama ihtiyacının karşılanacağı Doğanköy Göleti'ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, "Gönül Gönüle Edirne" ziyaretlerine devam ediyor. Kent merkezinde, köylerde, ilçe ve beldelerdeki ziyaretlerini sürdüren Başkan İba, vatandaşlarla bir araya geliyor. Lalapaşa ilçesinde ilk olarak İlçe Başkanlığını ziyaret eden İba, daha sonra Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan ile birlikte, İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız ve partililer ile bir araya geldi.

İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İba, “Lalapaşa için de Edirne için de yapacak çok işimiz, gerçekleştireceğimiz nice projelerimiz var” dedi. Yol üzerindeki esnafları ve kahvehaneleri ziyaret eden İba ve beraberindeki heyet, sonrasında AK nokta aracı ile pazar yerine giderek vatandaşlar ve pazar esnafına simit ikramında bulundu.

Sokak lezzetlerinin olmazsa olmazı simitleri ikram ettiklerini ve Gönül Gönüle Edirne demenin güzelliğini yaşadıklarını söyleyen İba, buradaki ziyaretinin ardından programına köy ziyaretleri ile devam etti.

Doğanköy sakinleriyle bir araya gelerek isteklerini dinleyen Bİba, AK Partiye üye olan vatandaşların rozetlerini taktı. Köylere yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi veren İba, 3 bin 800 dekar alanın sulama ihtiyacının karşılanacağı Doğanköy Göleti'ndeki çalışmalarda sona yaklaşıldığını da belirtti.

Doğan Köyü ziyaretinde 5 vatandaşın üyeliğini gerçekleştiren İba, AK Parti ailesinin her geçen gün büyüyerek gücüne güç kattığını aktardı. Doğan Köyü Muhtarı Cevdet Şevik'i ziyaret eden İba, yapılan çalışmalar ve eksikliklerle ilgili de bilgi aldı. Lalapaşa Kadın Kolları Başkanı Ayfer Kuşoğlu tarafından AK Parti ailesine kazandırılan 5 yeni üyeye rozetlerini AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba taktı.

"DOĞAN KÖY GÖLETİ BU SENE BİTECEK"

Doğan köy Göleti'nin bu sene biteceğini söyleyen İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda çiftçiler için büyük öneme sahip bu projenin takipçisi olduklarını ve güzel sonuca vardıklarını aktardı. Projenin Türkiye Yüzyılı olan 2023 yılı içinde tamamlanacağını belirten İba, çiftçilerin daha iyi şartlarda üretim yapabilmesi adına çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.  Çömlekakpınar Köyü'nü de ziyaret eden İba ve beraberindeki heyet, vatandaşların istek ve taleplerini dinleyerek ilgili kurumlar ve bakanlıklara iletmek üzere not aldı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER