VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mayıs 2022 16:11:33

0 Yorum

“Artık kente bir Edirneli olarak geleceğim”

Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameye göre Batman’a Vali olarak atanan Vali Ekrem Canalp, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Edirne ilk valilik yaptığım ilidir. Edirne'den de bağımı, irtibatımı dostlarımla arkadaşlarımla asla koparmayacağım. Ben aynı zamanda Edirne'nin fahri hemşerisiyim ve bir Edineli olarak geleceğim artık kente” dedi.

Gece yarısı Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi ve 9 ile yeni vali atandı. Yer değiştiren valiler arasında yer alan Edirne Valisi Ekrem Canalp'in yeni görev yeri Batman oldu.

Alınan kararla birlikte Batman Valisi olarak atanan Vali Canalp basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk valilik heyecanını Edirne'de yaşadığını belirten Canalp; “Dün çıkmış olan kararname ile beraber Edirne'deki 3,5 yıllık görevim sona ermiş oluyor. Bundan sonra Batman Valisi olarak atandım. Batman'da beni hem Valilik hem de Belediye Başkan Vekilliği görevim bekliyor. Edirne benim için valilik olarak bir ilkti, valilik heyecanlarımı ilk Edirne'de yaşadım. Oradaki dostlarımız ve arkadaşlarımızla irtibatı hiç koparmadım. Edirne ilk valilik yaptığım ilidir. Edirne'den de bağımı, irtibatımı dostlarımla arkadaşlarımla asla koparmayacağım. Ben aynı zamanda Edirne'nin fahri hemşerisiyim ve bir Edineli olarak geleceğim artık kente” diye konuştu. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER