VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Haziran 2022 14:32:47

0 Yorum

Artık oğluyla meslektaş

Emekli öğretmen 70 yaşındaki Ali Atay hukuk fakültesinden mezun olarak, stajını tamamladı. Edirne Barosu’nda düzenlenen törenle ruhsatını alan Atay’a cübbe giydirme törenine kendisi gibi avukat olan Uğur Atay da katılım sağladı. Avukat Ali Atay, azmiyle gençlere örnek olduğunu söyleyerek; “1952 doğumluyum 70 yaşındayım. Gençlere okumanın yaşının olmadığını söylemek istiyorum. Yılmayıp devamlı çalışsınlar. Gençlere örnek olduğumu düşünüyorum, yılıp mücadeleyi bırakmasınlar” dedi.

“OĞLUM AVUKAT, ONU MOTİVE ETMEK AMACIYLA GİRMİŞTİM”

Edirne Barosu’nda avukat ordusuna yeni bir avukat daha eklendi. Eğitim sektöründe 37 yıl boyunca öğretmenlik, müdürlük yaptıktan sonra emekli olarak yarım bıraktığı hukuk fakültesine tekrar başlayarak avukat olan Ali Atay, oğlu Avukat Uğur Atay ile meslektaş oldu. Kendisini tanıtan Avukat Ali Atay; “1978-79 senesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak göreve başladım. Okul müdürlüğü, şube müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yaparak 37 yıl devlette hizmet verdim. 1974-1975 yıllarında Hukuk Fakültesi’ne yaptırdığım kaydımı dondurdum ve Eğitim Fakültesi’ne başladım. 2014 yılında öğretmenlikten emekli olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dondurduğum kaydımı yenileyerek yeniden hukuk fakültesine başladım. Oğlum avukat, onu motive etmek amacıyla girmiştim. Ben de mezuniyetimin ardından bugün avukatlık ruhsatımı alacağım. Çok mutluluk verici bir duygu” ifadelerini kullandı.

“YILIP MÜCADELEYİ BIRAKMASINLAR”

Gençlere seslenen Avukat Atay; “1974-1975 yıllarında Hukuk Fakültesi’ne girip kaydımı dondurdum. 1952 doğumluyum 70 yaşındayım. Gençlere okumanın yaşının olmadığını söylemek istiyorum. Yılmayıp devamlı çalışsınlar. Gençlere örnek olduğumu düşünüyorum, yılıp mücadeleyi bırakmasınlar. 2020-2021 yıllarında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum, stajımın ardından bugünden itibaren de ruhsatımı alarak bilfiil çalışmaya başlayacağım” şeklinde konuştu.

Konuşmasında işsiz avukatlara da vurgu yapan Atay; “Ülkemizde 47’si devlet 37’si vakıf olmak üzere toplam 84 hukuk fakültesi var. Bu fakültelerde şuan okuyan 85 bin hukuk öğrencisi mevcut. Hukuk fakültesi arttıkça işsiz sayısı da artıyor. Avukat arkadaşlarımızın staj dönemi süresince ücret alamamaları nedeniyle bu mağduriyetin Türkiye Barolar Birliği’nce artık giderilmesi gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Cübbe giydirme ve ruhsat törenine katılım sağlayan Edirne Baro Başkanı Avukat Tacettin Sivrikaya; “Evladını teşvik amacıyla Hukuk Fakültesi’ne kaydolmuş ve fakülteyi bitirip, stajını tamamlayarak aramıza katıldı. Sayın Ahmet Atay’a minnetlerimizi sunuyoruz. Eğitimcilerimiz toplumumuzun yapını geliştiren, Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında bizleri eğiten bugünlere gelmemizi sağlayan çok değerli insanlar. Ahmet Bey Edirne Barosu bünyesinde pandemi ve sonrasında meslektaşımız Barış Ateş’in yanında stajını tamamladı. Edirne Barosu olarak elimizden geldiğince kendisine yardımcı olmaya gayret ettik. Ancak meslektaşımız Avukat Barış Ateş tüm mesleki tecrübesini Ahmet Bey’e aktarmıştır. Sayın Ahmet Atay’ın iyi bir eğitimci olduğu gibi iyi bir hukukçu iyi bir avukat olacağından hiçbir şüphem yok. Kendisine avukatlık mesleği hayatında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Emekli öğretmen ve şimdi avukat olan Ahmet Atay’ın cübbesini İstanbul Barosuna kayıtlı oğlu Avukat Uğur Atay, Edirne Barosu Başkanı Avukat Tacettin Sivrikaya, stajyerlik yaptığı Avukat Barış Ateş’in elinden giydi. Sivrikaya, Atay’a ruhsatını sundu. Törenin ardından hatıra fotoğrafları çekildi.

Atay'ı törende avukat oğlu Uğur Atay, ailesi, yakınları ve arkadaşları yalnız bırakmadı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER