VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Haziran 2022 19:45:44

0 Yorum

Atletler Selimiye Camii etrafında farkındalık için koşacak

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (BUDDER) Başkanı Önder Akdağ, Selimiye Camii’nin UNESCO Kültür Mirası listesine girişinin yıldönümünde camii etrafında pazar günü farkındalık koşusu düzenleyeceklerini açıkladı.

Selimiye Camii’nin Kültürel Miras listesine alınmasının yıldönümünde 11 tur koşu yapacaklarını söyleyen Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (BUDDER) Başkanı Önder Akdağ; “Dernek olarak Edirne Maratonu dışında birçok aktivite ve etkinlik yapıyoruz. Bu bilinçle geçen yıl başlatmış olduğumuz Selimiye Camii’nin UNESCO Kültür Mirası listesine alınışının yıldönümünde farkındalık etkinliği yapıyoruz 2 yıldır. Geçen yıl 10. Yılı olması sebebiyle atletlerle 10 tur koşarak farkındalık uygulamıştık. Bu yıl 26 Haziran Pazar günü 11 tur koşarak bu farkındalığı yine vurgulayacağız” dedi.

Toplam 30 atletin koşuya katılacağını da belirten Selimiye Camii’nin UNESCO Kültür Mirası listesine girişini çok önemsiyoruz. Ülkemiz açısından önemli bir kazanım. Doğal olarak bu farkındalıkla bizde bunu daha geniş kitlelere duyurarak yerli ve yabancı turistlerin farkındalığının oluşmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda şehrimizin tanıtımına, turizmine, ülkemizin tanıtımına bu aktiviteyle katkı sunuyoruz. Bu yıl 30 atlet katılacak. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz bunu halk koşusu şekilde büyüterek geleneksel bir organizasyon haline getirmek için bu çalışmaları yapıyoruz” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER