VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ekim 2021 12:12:08

0 Yorum

Balkanlar üzerinden soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada sıcaklıkların pazar gününden itibaren 5 ve 8 derece düşeceği bildirildi ve vatandaşları kuvvetli yağmur ve sağanak olaylarına karşı uyardı.

Sıcaklıkların bölgemiz genelinde hissedilir derecede düşeceği tahmin edildiğini bildiren Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 24 Ekim tarihi saat 00.00 ve 26 Ekim tarihi saat 18.00’a kadar Balkanlardan soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girileceğini ifade etti. Yapılan yazılı açıklamada; “Bölgemizin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden başlayarak bölge genelinde 5 ila 8 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi bekleniyor” denildi.

Diğer taraftan vatandaşlar kuvvetli yağış olaylarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Açıklamada; “Kuvvetli meteorolojik hadiselerin meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER