VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Eylül 2022 10:52:56

0 Yorum

Kez Okundu.

‘bAŞKa’ sergi sanatseverlerle buluştu

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Hatice Şinik Fotoğraf Atölyesi grubu tarafından ‘bAŞKa’ isimli fotoğraf sergisi Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Gerçekleştirilen etkinlikte konuşan EFOD Başkanı Serdar İyiiz, pandemi dönemine değinerek; “Hepimiz aslında heyecanlıyız. Pandemiden önce sergilerimizi yüz yüze yapıyorduk. Biz çalışmalarımıza ara vermedik. Pandemi koşullarında da atölyelerimizi gerçekleştirdik. Atölyelerimizi ayakta tuttuk. Tüm atölye sergilerimizi zoom üzerinden yaptık. Teorik ve sanatsal söyleşiler gerçekleştirdik. Pandemi dönemindeki çalışmalarımız diğer derneklere de örnek olduk. EFOD gerçekten köklü bir dernek 42 yıllık bir derneğiz. Bir sanat derneğinin 42 yıldır ayakta durması kolay değil. Bu derneğin bir üyesi olmaktan onur duyuyorum” açıklamasını yaptı.

Sergilenen fotoğraflarda aşk ile pandemi arasındaki ilişkiyi anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Hatice Şinik; “Atölyemizin çalışması ışıkla boyama konusudur. Işıkla boyamayı model üzerinde gerçekleştirdik konusunun aşk olması da edebiyat ve resim de fotoğrafta neden olmasın diye düşünerek ikili ilişkilerdeki aşkı ele aldık sergimizde. Aşkın anlatım dili bir tane değil. Aşkı dans ile anlatmaya çalıştık. Kendimizi aşmaya çalıştık bu çalışmamızda” dedi.

Sergiye katılım sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni açılışı yapılan Atatürk Kültür Merkezi’nde ilk fotoğraf sergisi olduğunu belirtti. Gürkan ayrıca EFOD tarafından düzenlenen sergilerin ücretsiz olarak Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacağını ifade etti. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, fotoğraf severler 45 fotoğrafın yer aldığı sergiyi gezdiler. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER