VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Ağustos 2022 16:26:07

0 Yorum

Kez Okundu.

Bastonu elinde, işin peşinde

Edirne Belediyesi ekipleri tarafından, geçtiğimiz günlerde yağan yağmur sonrası evine su basan 95 yaşındaki Sabuni Mahallesi sakini Bekir Çokivgin’in evinin önüne parsel çalışması gerçekleştirildi. Çalışmalar yapılırken bastonuyla oturduğu kaldırım taşında, belediye ekibini sonuna kadar izleyen ve kendilerine teşekkür eden Bekir Çokivgin; “Vali Bey’e, Edirne Belediyesi’ne özellikle Başkan Yardımcısı Yaver Tetik’e ve emekçilere çok teşekkür ediyorum. Sesimi duydular” dedi.

Sabuni Mahallesi’nde yaşayan ve geçtiğimiz Pazar günü yağan yağmur sonucu evini su basan 95 yaşındaki Bekir Çokivgin, mağduriyetinin karşısında kimsenin kayıtsız kalmadığını söyleyerek; “Vali beye çok teşekkür ediyorum. Yaver Bey’e, belediye çalışanlarına, AFAD ekiplerine, zabıta ekiplerine, mahalle sakinlerine, Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman’a herkese çok teşekkür ediyorum. Dize kadar su vardı sudan çıkamadım onlar olmasa çıkamazdım da” diye konuştu. Bekir Çokivgin, 95 yaşında bütün çalışmaları başından sonuna kadar elinde bastonuyla bizzat izledi.

Çokivgin’in evinin önünde parsel çalışmasını yürüten Belediye çalışanları ise; “Belediye ekiplerinde yapılan parsel işleminin neticesinde, su baskınının yüzde 90’ının engellenmesi hedefleniyor. Normalde müteahhitler tarafından yapılması gereken bir işlem fakat Çokivgin’in evi eski bir bina olduğu için parsel işlemi yapılmamış durumdaydı. Yapılan parsel işleminin ardından su evin içine değil dışarı akacak” diyerek parsel işlemini anlattılar. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER