VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Kasım 2021 16:21:27

0 Yorum

Başvuru için son üç gün

İŞKUR'un, engelli vatandaşların istihdamına istinaden destekleri arttırmaya yönelik sürdürdüğü 2022/1. Dönemine İlişkin Proje Başvuruları'nın 03.12.2021 tarihinde sona ereceğini bildirildi.

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yönelik 2022/1. Dönem Engelli hibe desteği projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda; engelli vatandaşların, kendi işlerini kurmaları amacıyla hazırlayacakları projeleri kapsamında başvuru şartları ve karşılanabilecek proje maliyetleri hakkında bilgiler paylaşıldı.


Yazılı basın açıklaması gerçekleştiren İŞKUR; “
https://www.iskur.gov.tr internet adresimizde yer alan Başvuru Rehberi ve Başvuru Kılavuzuna göre hazırlanacak projelerde, başvuru sahibinin talep etmesi halinde, karşılaşabilinecek şu şekildedir: a) Kuruluş işlemleri desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar ve sigorta gibi masraflar için belge karşılığı olmak üzere en fazla 5.000 TL. b) İşletme gideri desteği: Sözleşme imza tarihinden sonra 12 ay süre ile belge karşılığı olarak işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma, kira ve tanıtım) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 15.000 TL. c) Demirbaş desteği: Sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, ofis malzemesi gibi maliyetler için vergiler dahil en fazla 45.000 TL. Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 3 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

 

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER