VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Şubat 2023 00:38:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Bir haftada 87 kişi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Hudut Birlikleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde son bir haftada çeşitli suçlardan aranan 71 kişi, terör örgütü üyesi 16 şahıs yakalandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, son bir haftalık süre içerisinde emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; UYAP üzerinden haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan 14’ü yabancı uyruklu 39 şahıs ile askeri suçlardan aranan 32 şahıs olmak üzere toplamda 71 şahıs yakalandı.

Terörle mücadeleye yönelik faaliyetler kapsamında; Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi 1 şahıs,  PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü Üyesi 6 şahıs olmak üzere toplam 7 Terör Örgütü Üyesi şahıs ile Hudut Birlikleri tarafından; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi 7 şahıs, PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü üyesi 2 şahıs olmak üzere toplam 9 Terör Örgütü Üyesi şahıs yakalandı. Şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler yapıldı.

Yapılan açıklamada ise, emniyet ve asayişin sağlanması ve terörle mücadeleye yönelik çalışmalara, yine halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edileceği belirtildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER