VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Mart 2023 11:43:13

0 Yorum

Kez Okundu.

“Bir milletin asıl gücü inançlı ve imanlı evlatlarıdır”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yılı münasebetiyle yayınladığı mesajında, “Bundan 108 yıl önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenler, milletimizin iman gücü ve kardeşliği karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Çanakkale, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin ispatıdır” dedi.

Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil İnançlı ve imanlı evlatları olduğunun altını çizen Av. Tekin, “bunun en somut örneğinin Çanakkale zaferidir. Çünkü binlerce genç gönüllü olarak cepheye koşmuş Din için, Vatan için, Namus için, Bağımsızlık için şehit düşmüştür. Bildiği gibi o yıl birçok lise mezun verememiştir! Bu millet özgür ve bağımsız bir ülke konusundaki kararlılığını Çanakkale’de 250 bin şehidin kanıyla ortaya koymuştur” ifadesini kullandı.

Açıklamasının devamında kardeşlik vurgusu da yapan Av. Sinan Tekin, Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken derslerin başında, milletimizin sahip olduğu ‘kardeşlik bağı’nın geldiğini, bu bağın ise ‘İslam kardeşliği bağı’ olduğuna dikkat çekti. Çanakkale Savaşı’nda, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle… yurdun dört bir yanından koşup gelen vatan evlatlarının omuz omuza savaşarak can verdiğini hatırlatan Av. Tekin, mesajını şu cümlelerle tamamladı; “Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük göstergesidir. Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü bilen emperyalist güçler, şimdi karanlık emellerini gerçekleştirebilmek için kardeşliğimizi bozmaya çalışmaktadır. Ancak bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; milletimiz sahip olduğu tecrübe ve şuurla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu karanlık oyunlara dur demesini bilecektir. Bugün Türk – Kürt kavgası çıkarmak isteyenler için en güzel cevap Çanakkale sırtlarında yan yana yatan şehit dedelerimizdir. Bu duygularla milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yılını kutluyor, bu vatanı canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”  Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER