VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Kasım 2021 17:59:00

0 Yorum

“Biz, dikeni de olsa güllerle uğraşıyoruz”

Her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü’ne istinaden dün Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında resim sergisi ve müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı; “Bizler öyle güzel bir mesleğin mensuplarıyız ki şair; “Gül alırlar gül satarlar, gülü gül ile tartarlar, gülden terazi tutarlar, çarşı pazar güldür gül’ diyor. Biz her daim yüreğimizi, vatanımız, öğrencilerimiz için adayan kendisi mum gibi eriyen adeta o güzel gülleri aşkla deren güzel insanlar topluluğuna ‘öğretmenler’ diyoruz” diye konuştu.

Öğretmenler Günü’ne istinaden dün Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde resim servisi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. Konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı kendisinin de meslekte 33’üncü yılını doldurduğunu söyleyerek; “İnşallah sağlıkla, mutlulukla, başarıyla dolu nice eğitim öğretim yıllarını birlikte kutlarız. Ben mesleğimin bugün itibariyle 33’üncü yılına girmiş bulunuyorum. Benim için de ayrı bir duygu. İyi ki öğretmen olmuşum, sizlerle tanışmışız. Edirne’nin güzel çocuklarına, bu vatanın güzel evlatlarına hizmet etmenin mutluğunu yaşıyorum. Onların zihnini güzel bilgilerle ve kalplerini güzel duygularla donatmak bizlerin işidir. Sadece işi değil sevdası, aşkı, derdi ve davasıdır” dedi.

“GÜLLERİ AŞKLA DEREN GÜZEL İNSANLAR TOPLULUĞUNA ‘ÖĞRETMENLER’ DİYORUZ”

Sözlerine şiir dizeleriyle devam eden Arpacı; “Bizler öyle güzel bir mesleğin mensuplarıyız ki şair; “Gül alırlar gül satarlar, gülü gül ile tartarlar, gülden terazi tutarlar, çarşı pazar güldür gül’ diyor. Biz de gerçekten güllerle uğraşıyoruz, dikeni de olsa zorluklarla da mücadele etsek tabi ki uykusuz gecelerimiz de olsa rüyamızda hep öğrencilerimiz var, geleceğimiz, vatanımız, bayrağımız, memleketimiz var. Biz her daim yüreğimizi, vatanımız, öğrencilerimiz için adayan kendisi mum gibi eriyen adeta o güzel gülleri aşkla deren güzel insanlar topluluğuna ‘öğretmenler’ diyoruz. Şuanda bu topluluk burada, ben hepinizi hepimiz olarak güzel bir şekilde alkışlıyorum. Gününüz kutlu olsun inşallah bundan sonraki törenlerde salgın sürecinin olmadığı zamanlarda buluşuruz” açıklamasını yaptı. Konuşmaların ardından Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, açılışı gerçekleştirilen sergiyi gezerek öğrencilerin eserleri hakkında bilgi aldı. 80’inci yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı çini, tezhip ve hat sanatı gibi öğrencilerin el emeği göz nuru çalışmaları büyük beğeni topladı.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü bugün saat 09.00’da Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtı önüne çelenk sunacak. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER