VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Ocak 2022 15:51:08

0 Yorum

“Bu ülkenin çözülmeyecek sorunu yok”

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Edirne il binasında basın mensuplarıyla buluştu. Yapılan basın toplantısında CHP Belediyelerinin çalıştığını vurgulayan Torun; “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere ilçe ve belde belediye başkanlarımız da Edirne’mizde gerçekten harikalar yaratıyorlar. Vatandaşımızın her kuruşunu değerlendirerek vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne odaklandılar. Asla ve asla israf etmiyorlar. Vatandaşımızın en önemli talebi ne ise onları yerine getiriyorlar” dedi.

“Bizim belediyelerimiz tıkır tıkır çalışıyor”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Yerel Yönetimler Heyeti Üyeleri Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye geldi. Torun, 2 gün boyunda hem il ve ilçe teşkilatlarını hem de vatandaşları ziyaret edeceklerini ifade etti. Torun yaptığı basın açıklamasında CHP Belediyelerinin çalıştığını vurgulayarak; “ Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere ilçe ve belde belediye başkanlarımız da Edirne’mizde gerçekten harikalar yaratıyorlar. Bu ülkeyi yönetenlerin hükümete olanların her türlü baskısına engellemesine, her türlü kamu kaynaklarını kapatmasına rağmen onlar vatandaşımızın her kuruşunu değerlendirerek vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne odaklandılar. Asla ve asla israf etmiyorlar. Vatandaşımızın en önemli talebi ne ise onları yerine getiriyorlar. Bir iktidar var, devletin vatandaşlardan topladığı vergileri yediğimiz ekmekten içtiğimiz sudan alınan vergileri maalesef adaletsizce dağıtıyor. Kamu kaynaklarını sadece ve sadece kendi yakınlarına, Cumhur ittifakı belediyelere veriyor.  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı araç yardımı yapıyor, araç yardımlarının yüzde 97’si Cumhur ittifakına, yüzde 3’ü sadece diğer partilere mensup belediyelere bunun içinde bağımsız var, diğer siyasi partiler var. Bu haksızlığı dile getirdiğimiz zaman Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 432 milyon yardım yaptı. Hangi belediyeler bu yardımlar yapıldı diye soruyoruz. Maalesef şu ana kadar bir açıklama alamadık. Milletin alın terinden ödediği vergiler ile oluşan bu kaynağı maalesef açıklamıyorlar. Bizim belediyelerimiz tıkır tıkır çalışıyor” diye konuştu.

Gelen zamlara da değinen Torun; “Sabah kalkıyorlar zam, akşam yatıyorlar zam. Bizim cebimizden sürekli paralar çıkıyor, maliyetler artıyor. Ama onların umurunda mı bu millet? Bu vatandaş onların umurunda mı? Elektriğe 3 kez zam geldi. Yüzde 85 tarifeler zamlandı. Doğalgaza 8 kez zam geldi, yüzde 48 zamlandı. Akaryakıta tam 46 kez zam geldi el insaf. Büyükşehirlerde trafik sorununa çözüm buldular. Çözülemez trafik sorununu çözdüler, artık kimse otomobiline binip bir yere gidemez hale geldi. Milletimiz artık gerçeği görüyor. Önümüze en yakın zamanda sandık geldiğinde orda da gösterecek. Millet İttifakını, halkın iktidarını göreve getirecek ve bu ülkede barış içinde, huzur içinde yaşayacağız. Bu ülkenin çözülmeyecek sorunu yok. Trakya’mız, Anadolu’muz var, bereketli topraklarımız var. Eğer bu ülkenin kaynaklarını adaletli paylaşmış olsaydık bugün yaşadığımız hiçbir sorunu yaşamazdık” açıklamasını yaptı.

Gerçekleşen basın açıklamasına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP'li ilçe belediye başkanları ve partililer katılım sağladı. Basın açıklamasının ardından partiye üye olan vatandaşlara rozetleri takıldı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER