VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Mart 2023 12:27:21

0 Yorum

Kez Okundu.

Çıkırık’ın vefatı sevenlerini yasa boğdu

Edirne Kıyık semtinde bulunan “Sveti Georgi Kilisesi” sorumlu din adamı Papaz Aleksandır Çıkırık kalp krizi sebebiyle vefat etti. Çıkırık’ın vefatı sevenlerini yasa boğdu. Çıkırık’ın, 2003 yılından beri görev yaptığı Sveti Georgi Kilisesi'nde pazar günü düzenlenecek törenle toprağa verileceği öğrenildi.

Kıyık mevkiinde bulunan Barutluk Mahallesi'ndeki tarihi Bulgar Ortodoks Sveti Georgi Kilisesi'nin papazı Alexander Çıkırık, dün gece evinde fenalaştı. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği belirlenen Çıkırık, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Hayata gözlerini yuman Çıkırık, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Alexander Çıkırık’ın, 2003 yılından beri görev yaptığı Sveti Georgi Kilisesi'nde pazar günü düzenlenecek törenle toprağa verileceği öğrenildi.

Görev yaptığı kilisede Bulgaristan ve Yunanistan'dan önemli siyasetçi ve din adamlarının katılımıyla çok sayıda ayin düzenleyen  Çıkırık, ayrıca geçen ay Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev tarafından düzenlenen törenle seçkin kültür, bilim adamı ve eğitimciler için verilen 1'inci derece 'Sv.Sv. Kiril ve Metodiy' nişanıyla ödüllendirilmişti. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER