VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Aralık 2021 14:50:32

0 Yorum

Doç. Dr. Erdoğan Bulut’a 3 ödül birden

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Erdoğan Bulut, yaptığı çalışmalarla hem ulusal hem de uluslararası alanda ödüle layık görüldü.

Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Miami Universitesi Kulak Enstitüsü’nün ortak yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde düzenlenen Florida Kulak Burun Boğaz Kongresi’ne katılarak sunduğu “iTRAQ-based Quantitative Proteomic Analysis of Ex-Vivo Model of Cochlear Implant Trauma” ve “A Neurogenic Small Molecule Provides Otoprotection for Noise Induced Trauma in a Rat Model” başlıklı çalışmalar ile 1. ve 2.‘lik ödülü olmak üzere iki ödüle layık görülerek uluslararası anlamda önemli bir başarıya imza attı.

Doç. Dr. Erdoğan Bulut, Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Medeniyet Üniversitesi ile yaptıkları ortak çalışmalar kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen 42. Ulusal Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’ne katılarak sunduğu “Hipokloröz Asidin Ototoksisite Etkisinin Hayvan Modeli Üzerinde Araştırılması” başlıklı çalışmasıyla ise 3.‘lük ödülünü aldı.

Yaptığı çalışmalarla 2 uluslararası ve 1 ulusal olmak üzere toplamda 3 ödül alma başarısı gösteren öğretim üyemiz Doç. Dr. Erdoğan Bulut’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER