VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ocak 2023 00:11:32

0 Yorum

Kez Okundu.

Dördüncü dönemde de ‘Can’ başkan

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin dün yapılan Olağan Genel Kurulunda tek listeyle gidilen seçime gidildi. Mevcut başkan Ayhan Can yeniden başkan seçildi. Toplam üç dönemdir başkanlık yapan ve dördüncü dönemi için tekrar seçilen Can yaptığı konuşmada, “Edirne Esnaf Kefalet Kooperatifimiz ülke genelinde ve bölgemizde faaliyet gösteren kooperatifler arasında üst sıralarda yerini almayı başarmıştır. Bu başarı Edirne ilimizde, beldelerimizde ve köylerimizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlarımız adına gurur vericidir” dedi.

Tek liste ile Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin başkanı mevcut başkan Ayhan Can seçildi. Dördüncü dönem başkanlık yapacak olan Can kurulda yaptığı konuşmada, geçmiş dönem çalışmalarından bahsetti. Can; “Bu genel kurulda geçmiş dönemde yapmış olduğumuz çalışmalar ve gelecek dönemde yapmayı amaçladığımız çalışmalar hakkında bilgiler verdik ve yeni kararlar aldık. Edirne merkezimizde belde ve köylerimizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlarımızdan kooperatifimize ortak olan veya ortak olmak isteyen esnaf ve sanatkârlarımıza ticari faaliyetlerini yerine getirirken işlerini daha üst seviyelere taşımada gelişen teknolojiye ayak uydurarak modern ticari işletmelere sahip olmalarında ve ayrıca işletmelerindeki oluşan finansal ihtiyaçlarını, makine ihtiyaçlarını, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılanmasında esnaf ve sanatkârlarımızı desteklemek amacı ile kurulan kooperatifimiz Türkiye Halkbankası kaynaklarından kooperatifimiz kefaletiyle işletme kredileri, yatırım destek kredileri, ticari taşıt alım kredileri imkânı sunmaya devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Esnafa Halkbank’ası işbirliğinde sunulan kredi imkanlarını da anlatan Can; “Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak Türkiye Halk Bankası kaynaklarından % 7,5 faiz oranıyla 60 aya kadar işletme kredisi, 120 aya kadar işyeri edindirme kredisi, 84 aya kadar ticari araç alım kredilerini periyodik olarak vermeye devam etmektedir.  Son dönemde ülke genelinde 100 Milyar Türk Lirası gibi büyük bir rakamla esnaf ve sanatkârlarımızın desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple bu 100 milyarlık esnaf ve destek paketinden kooperatifimize ortak olan veya yeni ortak olmak isteyen esnaf ve sanatkârların iş ve işlemlerine müracaat sırasına göre halen devam edilmektedir ve bu taleplerin tamamına önümüzdeki günlerde de cevap verilecektir” diye konuştu.

Edirne Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin çalışmaları neticesinde ülke genelinde üst sıralarda yer aldığını da belirten Ayhan Can; “Faaliyetlerimiz esnasında görev ve sorumluluğunun bilincinde olarak Edirne merkezinde, beldelerimizde ve köylerimizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlarımıza hizmetler sunmaya gayret göstermekteyiz. Bu sayede mali yapısı güçlü, iş ve işlemlerinde titiz ve prensipli çalışan Edirne Esnaf Kefalet Kooperatifimiz ülke genelinde ve bölgemizde faaliyet gösteren kooperatifler arasında üst sıralarda yerini almayı başarmıştır” açıklamasını yaptı. Ayhan Can konuşmasının sonunda Olağan Genel Kurulu’n hayırlı olmasını temenni etti.

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Ayhan Can, Fevzi Göktaş, Yunus Ayırbaz, Mehmet Ali İpek, Metin Barcın’dan, denetim kurulu ise,  Hasan Damak ve Hasan Fırtına isimlerinden oluştu. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER