VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Nisan 2019 12:09:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Dostluk maçı başlıyor

13-14 Nisan tarihlerinde, Duisburg FSV stadında Türkiye ve Almanya eski milli futbolcuları ve ünlü simaları katılımıyla dostluk maçı gerçekleşecek.

Türkiye ve Almanya eski milli futbolcuları ve tanınmış isimler, dostluk maçı gerçekleştirecek. Bu yıl 14’ncüsü düzenlenecek olan, Türkiye etabı Edirne’den başlayacak olan Europa Orient ve Doğu Batı Dostluk Rallisi katılımcılarının da aralarında bulunduğu takımlar da rakipleriyle karşılaşacak. Yapılacak Maç hakkında Europa Orient ve Doğu Batı Dostluk Rallisi sorumlularından Nadir Serin gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Serin yapılacak etkinliğin Türk-Alman dostluğuna katkı sağlayacağını ifade ederek; “Biz Europa Orient Rally başkanı Wilfried Gehr, başkan yardımcısı ve Doğu Batı Dostluk Rallisi başkanı Nadir Serin olarak bu etkiliğin geniş bir seyirci katılımına sahne olacağına ve Türk Alman dostluğuna daha da katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesileyle futbolseverler bir zamanlar televizyonda seyrettikleri futbol starlarını yakından görme fırsatı bulacak ve geleceğin futbol starlarına dostluğun ve yardımseverliğin güzel bir örneği sunulacaktır. Türkiye’den bu maça Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Mete Düren in desteği ile gelecek olan futbolcular: Teknik Direktör Yılmaz Vural, Yıldıray Baştürk, Ahmet Dursun, Hasan Kabze, Metin Diyadin, Sinan Kaloğlu, Faruk Atalay, bayan futbolcu Bilgin Defterli ve FSV ve Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi Türk takımını temsil edecekler” dedi.

“HALKLAR ARASI DOSTLUĞU DAHA DA PERÇİNLEYECEK”

Yapılacak olan dostluk maçıyla iki farklı branş sporcularını bir araya getireceğini ve buna bağlantılı olarak halklar arasında dostluğun sıkılaşacağını ifade ederek; “Bir futbol organizasyonu ile motor sport etkinliği gibi iki farklı branşın buluşması ile çok renkli, coşkulu, eğlenceli ve sıcak bir ortam oluşacağından eminiz. Biz inanıyoruz ki Türk, Alman ve diğer uluslardan futbolcuların katılması ile bu organizasyon halklar arası dostluğu daha da perçinleyecektir. Alman takımı tarafında Almanyanın eski ünlü futbolcuları yer alacaktır. Klaus Reitmeier, Ivan Klasnic, Bachirou Salou, Domi Kumbela, Thomas Kastenmaier, Michael Henke, Dietmar Hirsch, Franz Wunderlich, Chiquinho (u.a. Borussia MG), Andreas Voss (u.a. MSV Duisburg, Bayer Leverkusen), Darius Wosz (VfL Bochum; Nationalspieler), Carsten Wolters, T (u.a Duisburg, Dortmund), Sonja Fuss,Linda Bresonik ve WDR-sunucusu Shary Reeves katılıyor” şeklinde konuştu.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER