VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 05 Ağustos 2022 20:46:48

0 Yorum

Kez Okundu.

Eczacılardan eylem hazırlığı

Türk Eczacıları Birliği 43.Dönem 1. Bölgelerarası toplantısında eylem kararı alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Kılıçcıgil; “Kademeli bir eylemlilik planımız var. Vatandaşların bilgilendirerek, yapmış olduğumuz mücadelenin onların sağlık hakkını olumlu etkileyecek adımlar olduğunu anlatacağız. Daha sonra büyük eczacı mitingi planımız var. Eğer bu süreçlerde taleplerimiz dikkate alınmazsa maalesef eczane kapatma eylemine başlayacağız” dedi.

Türk Eczacıları Birliği'nin haziran ayında basın açıklaması ile başlayan süreç Türk Eczacıları Birliği 43.Dönem 1. Bölgelerarası toplantısında somutlaştı ve yol haritası belirlendi. Alınan eylem kararı ile ilgili açıklama yapan Edirne Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Kılıçcıgil; “Sağlık sisteminin temel taşı olan eczacılar, son yıllarda artan sıkıntılar ile artık baş edemez hale gelmiştir. Hayati önem arz eden ilaçların piyasada bulunamaması, eczacıların ilaç fiyat kararnamesi kaynaklı yaşadığı ekonomik sıkıntılar, kamu eczacılarının yaşadığı haksızlıklar ve eczacılık fakültelerinin taban başarı sıralamasının düzenlenmesi gibi ilaç - eczacılık alanında can yakan sorunlara acil düzenlemeler talep ediyoruz. Yetkilileri bu konularda Türk Eczacıları Birliği ile birlikte çözüm yönünde adımlar atılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Eylem planını açıklayan Kılıçcıgil, yapılan plan çerçevesinde kimseyi mağdur etmek istemediklerini de dile getirdi. Kılıçcıgil; “Ülkemizde ilaç ve eczacılık alanında yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulması hususunda kararlıyız. Türk Eczacıları Birliği ve 54 bölge eczacı odası olarak sorunlarımızın çözümü için sesimizi yükseltme kararı aldık. Kademeli bir eylemlilik planımız var. Vatandaşların bilgilendirerek, yapmış olduğumuz mücadelenin onların sağlık hakkını olumlu etkileyecek adımlar olduğunu anlatacağız. Daha sonra büyük eczacı mitingi planımız var. Eğer bu süreçlerde taleplerimiz dikkate alınmazsa maalesef eczane kapatma eylemine başlayacağız. Maalesef diyorum çünkü bu konu bizlerin istemediği bir eylem türü. Son olarak, yetkilileri yaşadığımız sıkıntıları çözmek adına somut adımlar atmaya davet ediyorum” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER