VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Kasım 2021 17:55:12

0 Yorum

Edirne Çikolata ve Kahve Festivali’ne geri sayım

Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Karaağaç'ta düzenlenecek olan 1’inci Edirne Kahve ve Çikolata Festivali bu hafta sonu gerçekleşecek. Karaağaç Tarihi Tren Garı'nda gerçekleştirilecek Edirne Kahve ve Çikolata Festivali'nde konserler, söyleşiler, yarışmalar ve workshoplar düzenlenecek.

Edirne’de bu yıl ilki gerçekleşecek olan Edirne Kahve ve Çikolata Festivali için geri sayım başladı. 27-28 Kasım tarihlerinde Tarihi Karaağaç Tren Garı’nda düzenlenecek olan festivale uluslar arası birçok kahve ve çikolata firmasının katılım sağlayacağı bildirildi. Kabak ve lavanta festivallerinde olduğu gibi fotoğraf atölyelerinin de yer alacağı festivalde yarışmalar, konserler, söyleşiler ve workshop gerçekleştirilecek. Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, Edirne Belediye Bandosu, Kırklareli Caz Beşlisi ve Evrim Özşuca, Grup Zirve, Elis Dubaz ve Ricardo Moyano, Retrobüs gibi müzik grupları ve sanatçılar konser verirken, ‘3.nesil kahve ve demleme’ Kahve Uzmanı Yunus Çakmak tarafından düzenlenecek workshop ile ele alınacak. Diğer taraftan ‘Osmanlı’da Kahve Kültürü’ konusuyla Kahve Eğitmeni Özgür Kızıl söyleşi düzenleyecek.

Edirne Valiliği himayelerinde ve Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğünde, 27-28 Kasım 2021 tarihinde düzenlenecek olan Edirne Kahve ve Çikolata Festivali davetiye dağıtımı ve basını bilgilendirme programı bugün saat 12.30’da Saraçlar Caddesi’ nde yapılarak vatandaşlar festivale davet edilecekler. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER