VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mayıs 2022 14:03:33

0 Yorum

Edirne Valiliği’nde isim değişti

Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı. Alınan karara istinaden Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman Valiliği’ne, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık ise Edirne'ye Vali olarak atandı.

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararname ile 10 ilin valisi görevden alındı, 20 ilin valisi değişti.  Dün yayınlanan karara göre 27 Ekim 2018 tarihinde Edirne Valiliği’ne getirilen Ekrem Canalp, Batman’a Vali olarak atandı. Edirne Valiliği’ne ise İller İdaresi’nde Genel Müdür olan Hüseyin Kürşat Kırbıyık getirildi.

HÜSEYİN KÜRŞAT KIRBIYIK KİMDİR?

1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir'de tamamladı.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize'nin Güneysu ve Karaman'ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Londra'da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER