VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Şubat 2023 01:47:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Edirneliler depremzedeler için el ele

Meydana gelen depremden dolayı zarar gören illerdeki vatandaşlar için Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşları da yardım toplamaya başladı.

Depremin meydana gelmesiyle birlikte ilk saatlerde yardım çağrısında bulunan Edirne Belediyesi’nin ardından Edirne Valiliği de yardım bilgilerini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Değerli Vatandaşlarımızın Dikkatine Deprem bölgesine ulaştırmak üzere; İhtiyaç listesinde yer alan hiç kullanılmamış yardımların, bölgeye hızlı ve sağlıklı şekilde ulaştırılabilmesi için Afad İl Müdürlüğü Koordinasyonunda; İl merkezimizde, Mimarsinan Kapalı Spor Salonuna, ilçelerimizde ise Kaymakamlık binalarına teslim edilmesi gerekmekte Ayni yardım listesi; eldiven, mont, bot, bere, çocuklar için mont ve kışlık giysi, katalitik soba, temizlik hijyen malzemesi, kadın pedi, kuru bakliyat, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, çocuk maması, yağmurluk, çizme şeklindedir.  Ayni yardımları toplama noktaları ise Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu / Edirne - İlçeler için kaymakamlık binalarımızdır” ifadelerine yer verildi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası da üyelerine sms atarak yardım çağrısında bulundu. Gönderilen mesajta; “Sayın Üyemiz; Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve diğer illerimizde de büyük can ve mal kaybı yaşanan deprem dolayısıyla deprem bölgesine ulaştırılmak üzere battaniye, yorgan, ısıtıcı, her yaş için kaban, mont, bot, kazak, bebek maması, bez, kuru gıda malzemeleri Odamıza teslim edebilirsiniz. Odamız tedarik edeceği araç ile ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır” denildi.

 ‘Şimdi yardımlaşma zamanı’ diyen Edirne Barosu da yardım kampanyasına katıldı. Baro tarafından yapılan duyuruda; “Şimdi Yardımlaşma Zamanı. Depremde evleri hasar gören yurttaşlarımızın acil ihtiyaçlarına yardımcı olabilmek için Baromuz bünyesinde kampanya başlatılmıştır. İlk elden lazım olan ihtiyaçlar; çadır, uyku tulumu, çadır sobası, battaniye, bere, atkı, eldiven, mont, çorap, kışlık, kalın giysi, bebek maması, bebek bezi, konserve gıda, su şeklindedir. Yardımda bulunmak isteyenlerin sayılan malzemeleri Edirne Barosu Hizmet Binası'na ulaştırmaları saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Diğer yandan yine Edirne ilçe belediyeleri ve ilçelerdeki stklar yardım kampanyası başlatarak, Edirnelilere duyuruda bulundular. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER