VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Şubat 2023 00:46:08

0 Yorum

Kez Okundu.

Edirne’ye okçuluk sporunda şampiyonluk

Çahlıyan, ilk madalyasını şampiyon olarak aldı

Samsun’da düzenlenen Yıldızlar (U15)salon okçuluk Türkiye Şampiyonası’na katılan Edirne EDOK Okçuluk Kulübü sporcusu Doruk Çahlıyan, Klasik Yay Kategorisi’nde 78 kişi ile mücadele ederek Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandı. Okçuluk sporunda ilk madalyasını Türkiye Şampiyonu olarak alan Çahlıyan, Milli Takım’a girebilmek için çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Yıldızlar (U15) Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası 01-05 Şubat tarihlerinde Samsun’da yapıldı. Türkiye Şampiyonası’na Edirne EDOK Okçuluk Kulübünden Klasik Erkeklerde Kaan Baykal, Doruk Çahlıyan, Klasik Yay Kadınlarda; Ecrin Su Bitik olmak üzere 3 sporcu katıldı. Düzenlenen şampiyonada Kaan Baykal, Türkiye 9’uncusu olurken, Ecrin Su Bitik ise Türkiye 6’ncısı oldu. Şampiyonaya adını altın harflerle yazdıran Doruk Çahlıyan ise Türkiye Şampiyonu olarak yarışmayı tamamladı.

Klasik yay kategorisinde 78 kişi ile mücadele ederek birinci gün sıralama atışlarını üçüncü sırada bitiren Doruk Çahlıyan, ikinci gün eleme atışları sonucu Edirne’ye Türkiye şampiyonluğunu kazandırdı.

Anne ve babası da milli sporcu olan doruk Çahlıyan okçuluk da ilk madalyasını Türkiye Şampiyonu olarak aldı. Çahlıyan’ın amacı ise daha çok çalışarak Milli Takım’da okçuluk sporunda ter dökmek.  Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER