VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Nisan 2020 00:02:02

0 Yorum

Kez Okundu.

En güzel armağan ‘Çocuk Olmak’

Hayatın en güzel armağanı "çocuk olmak".Kurdelasının düğümünü çözmeye üşenip kenarından sıyırdığın,itinayla kaplanan kağıdını telaşla yırtıp açtığın bir armağan.İliştirilmiş bir not kağıdı olsaydı üstünde çalakalem bir el yazıyla; "doya doya yaşa","büyümek için acele etme " diye mesela.

Dün ile yarını ayırt edemediğin yetmezmiş gibi saatlerin günler,günlerin aylar gibi geçtiği bekleyişinin nihayetinde o çok istediğin uzaktan kumandalı araba, gözlerini kırpan bebek,pilli tren ya da yalan attıkça burnu uzayan, tahtadan kuklayla aynı adı taşıyan bir dönemin efsanesi o bisiklet gibi bir armağandı çocukluğun. Sevinç nidalarıyla başlayan o unutulmaz yaz tatilinin sonunda; geçip giden hevesini gören evin büyüklerinden birinin erişemeyeceğin bir yere kaldırıp saklasaydı misal çocukluğunu hiç fena olmazdı.

Artık boyunda uzadığına göre ihtiyaç anında uzanıp onu alabilirsin.Tekrar çocuk olsan; dudağının bir büküşüne dünyalar senin olsa,incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerle akıttığın gözyaşlarınla zaferler kazansan,yine nazınla birlikte sevilsen,kösteklenip düşünce açılan yaraların öpülünce geçse… Ne güzel olurdu değil mi ?

Ama çıkıp gelmez o günler. Sokak sokak,kapı kapı  gezip topladığın,hesapsız kitapsız harcadığın bayram harçlıkların...Yüzünde daha eve gelmeden avuç avuç yediğin şeker ve çikolatanın kalıntıları...Elinden kurtulduğunda uçan balonunun; diğer balonlarla gökyüzünde bir yerde buluştuğuna dair zihninde oluşan düşünce balonların...Başki bir bayram;şehrin ana caddesinden geçen tören alayına selam duruşun,ellerindeki bayrakları dalgalandıran ninelerin ve teyzelerin başkalarının çocuklarını seyredip, alkışlamalarına şaşkın bakışın… Ne kaldı şimdi çocukluğundan geriye?

Tırmanırken düştüğün erik ağacından kaşında belli belirsiz bir iz; kurt ilan edilmek için saklanırken komşu duvarı yadigarı dizde bir dikiş… Büyüdük,madalyon taktılar,şimdi bir de onun arka yüzü var.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER