VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Ocak 2022 18:34:55

0 Yorum

Kez Okundu.

ETUS’a ‘ZAM’

​​​​​​​Giyik; “Taksiler de indi-bindi 15 lira”

ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, Belediye Meclisi’nde onaylanan ulaşım zamlarına yönelik basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşan Giyik; “Bugün bir markete gittiğiniz zaman 100 liraya kahvaltılık alamıyorsunuz.  O yüzden bu mecburen yaptığımız bir zamdır. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Gerçekten mazot koyamıyoruz. Yapılan zamla nakit binişler 5 lira, sivil binişler 4 lira 35 kuruş, öğrenci de 3 lira oldu” dedi.

Ulaşıma yapılan zammın sebebinin artan maliyetler olduğunu söyleyen ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik; “7 Ocak 2021 tarihinde belediye meclisinden zam geçti. Halkımız belki zam yaptık diye kızıyorlar belki ama gerçekten zam yapmakta çözüme götüremiyor. Şu anda 14 liraya gelen mazot zammı ve asgari ücretin artması personelimiz ile yaptığımız asgari ücretten dolayı zam zaten bizim almış olduğumuz zammı götürdü. Götürdü de değil yetmedi bile.  Tefe tüfe ortalamasında zam verildi. Bu şekilde artışlar devam ederse zamlar tekrar gelebilir. Çünkü her yerde piyasada görüyorsunuz. Bugün bir markete gittiğiniz zaman 100 liraya kahvaltılık alamıyorsunuz.  O yüzden bu mecburen yaptığımız bir zamdır. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Gerçekten mazot koyamıyoruz. Yapılan zamla nakit binişler 5 lira, sivil binişler 4 lira 35 kuruş, öğrenci de 3 lira oldu” diye konuştu.

Taksi fiyatlarına da zam geldiğini söyleyen Giyik; “Tüm esnafa zam geldi. Taksici esnafımıza da servisçi esnafımıza da geldi. Çünkü herkes mağdur. O yüzden zam kaçınılmaz oldu. Keşke devlet tarafından zam olmasaydı biz de zam yapmasaydık. O yüzden zam yapmak zorunda kaldık. Taksilerde indi-bindi 15 lira, açılış 7 lira 50 kuruş oldu. Daha tebliğ olmadı tebliğ olduktan sonra başlayacağız. Birkaç güne tebliğ olur. 2021 yılında 46 kere pompalara yansıyan zam var. 58 kere zam gelmiş. Şu anda Binevler semtimizden çarşıya gelen bir özel araç en az 2 buçuk litre mazot yakıyor. Bu da35 lira gibi. Ben olsam arabamı çıkarmam” ifadelerini kullandı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER