VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mayıs 2022 13:43:34

0 Yorum

Festival öncesi denetim

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İşyeri Denetim Birimi ve Zabıta ekipleri, 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali öncesinde ciğerci esnafına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Denetimlere Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti. 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali öncesinde hem ciğerci esnafına yönelik denetim gerçekleştirdiklerini hem de esnafı 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne davet ettiklerini belirten Tanrıkulu “Edirne’de ciğerci esnafımız ile el ele standartları her geçen gün yükseltiyoruz. Bu çerçevede denetimlerimizi verdiğimiz eğitimleri baz alıyoruz. Yani önce ciğerci esnafımızı eğitiyor, sonrasında aldığı eğitimi uygulayıp uygulamadıklarını denetliyoruz. Edirneli ciğercilerimiz ise un kaliteleriyle, yağ kaliteleriyle Edirne Ciğeri’nin tanıtılmasına ve yaşatılmasına büyük katkı sağlıyor” diye konuştu.

Edirne’nin turizm potansiyeli ile ilgili olarak da konuşan Tanrıkulu “Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan göreve geldiğinde bir söylem ortaya koydu. Bu söylem beş yılda beş, on yılda ise on milyon turist sayısıydı. Ne mutlu ki bizler bu belirten rakamları aşmış durumdayız ve şehrimizi bir Turizm Şehri olarak yapılandırmaya devam ediyoruz. Kakava ve Hıdrellez Şenlikleri ile başlayan yoğun süreç önce Bando ve Ciğer Festivali ile sonra 9-8 Festivali ile sonrasında ise sadece Edirne’nin değil Ülkemizin ve Dünya’nın yüz akı Kırkpınar Yağlı Güreşlerimiz ile devam edecek” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER