VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 24 Kasım 2022 17:38:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Girişimci kadınlar Üreten Kadınlar Yarışması’nda

Kadın girişimcilere destek vermek amacıyla Halkbank tarafından düzenlenecek olan Üreten Kadınlar Yarışması’na gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nevser Eraslan Edirne’yi temsil etmek üzere katılım sağladı. 8 Mart tarihinde sonuçlanacak olan yarışmaya, Eraslan’ın yanı sıra ilimizde faaliyet gösteren şirketleriyle Didem Karaca Özger, Neslihan Özdeveciler, Ebru Adacı Çakıcı da katılım sağlayacak.

Kadın girişimcilere avantajlı hizmetler sunmak hedefiyle Kadın Girişimci Bölüm Müdürlüğü’nü kuran Halkbank, üreten kadının bankası olmak ve ülkemizde kadın girişimciliği oranını arttırmak misyonu ile hareket etmeye devam ediyor. Bu anlamda da girişimci kadınları cesaretlendirmek, projelerini hayata geçirmelerine destek olmak amacıyla “Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması”nı organize ediyor. Organizasyon yapısını güçlendirerek tüm finansal süreçlerde kadın girişimcilere avantajlı hizmetler sunmak hedefiyle “Kadın Girişimci Bölüm Müdürlüğü”nü kuran Halkbank, “Üreten Kadının Bankası” olmak ve ülkemizde kadın girişimci oranını artırmak misyonu ile hareket ediyor. Düzenlenecek olan yarışma hakkında bilgi veren Halkbank; “7 coğrafi bölgemizden kadın girişimcilerin katılım göstereceği projede; inovasyon ve markalaşma ile ön plana çıkmış, bulunduğu yöreye yüksek katma değer sağlamış, yöredeki diğer kadın girişimciler için ilham kaynağı olmuş, kadın istihdamı ile ön plana çıkmış, pazarlama faaliyetlerinde farklılaşma sergilemiş, çevreye duyarlı, sıfır atık ve sürdürülebilirlik konularında öne çıkmayı başarmış veya bu nitelikleri ihtiva eden projeye sahip, finansal yapısına ve teknoloji kullanımına önem veren, gelişime açık kadın girişimciler değerlendirilerek ödüllendirilecektir” ifadelerine yer verdi. Yarışmaya, Mikro Üretici Kadın Girişimci Kategorisi, KOBİ Üretici Kadın Girişimci Kategorisi, Kadın Kooperatifi Kategorisi ve Sıfır Atık Kategorisi olmak üzere 4 kategoride başvuru yapılabilecek. Son başvuru tarihinin bugün olduğu yarışma 8 Mart 2023 tarihinde sonuçlanacak ve yarışma sonucunda kadın girişimcilere 4 farklı kategorilerde toplamda 3.150.000 TL ödül verilecek.

Halkbank Edirne Şubesi’nde yapılan toplantıya Şube Müdürü Yavuz Kotan, NG Ajans Yayıncılık, Reklam ve Danışmanlık ve gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nevser Eraslan, Disa Rekro Şirket Yetkilisi Didem Karaca Özger, Make-up Bayan Kuaförü iş yeri sahibi Neslihan Özdeveciler ve Çakey Aksesuar iş yeri sahibi Ebru Adacı Çakıcı katılım sağladı. Toplantıda, kadın girişimcilerin önemi konuşulurken, katılımcılara yarışma hakkında bilgi verildi. Toplantı fotoğraf çekiminin ardından son buldu.  

Başvuruların ücretsiz yapıldığı Üreten Kadınlar Yarışması’nın sonucu 8 Mart 2023 tarihinde yapılacak ödül töreni ile canlı yayında açıklanacak. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER