VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ekim 2021 13:36:51

0 Yorum

Kez Okundu.

Gönüllüler Atatürk büstleri için bir arada

Edirne’de bir araya gelen gönüllüler merkeze bağlı 37 köyde kapatılan köy okullarındaki Atatürk büstlerini ve Türk bayraklarını yenilemek ve onarımını yapmak üzere Edirne Belediye Binası önünde toplaşarak, projelerini gerçekleştirmek üzere köylere gittiler.

Merkeze bağlı 37 köyde kapatılan okullardaki Atatürk büstlerinin ve Türk bayraklarının bakım, onarım ve çevre düzenlemelerini yapmak üzere bir araya gelen gönüllüler Edirne Belediye Binası önünde toplanarak, projeyi yürütmek üzere köylere gittiler. Edirne Belediyesi’nin de yaklaşık olarak 35-40 gönüllünün yürüttüğü projeye lojistik olarak destek verdiği çalışmalar, bugün Eskikadın Köyü’ndeki okullardaki Atatürk büstleri ve Türk bayraklarının onarımıyla başladı.

Konuyla ilgili Belediye Binası önünde açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Danışmanı Olcay Bakkalcı; “Merkeze bağlı 37 köyümüzde kapatılan okullarımızdaki Atatürk büstlerinin bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve eskimiş olan Türk bayraklarının yenisi ile değiştirilmesi projesi hazırlamıştık. Projeyi geçen sene gerçekleştirmiştik, bu sene de projenin tekrarını yapıyoruz. Yaptığımız şey gösteriş değil içimizden gelen bir şey. Geçen sene gönüllü çalışan arkadaşlarımız ve yeni aramıza katılan gönüllülerimiz var. Yaklaşık 35-40 kişilik bir grubuz. Bugün gelecek olan arkadaşlar da burada yarın da çalışmalarımıza devam edeceğiz. 37 köy olduğu için bütün büstlerin ve bayrakların onarımı 12 gün sürecektir. Projemizi tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.

Kıbrıs Barış harekâtında komando olarak görev alan Gazi İbrahim Aksal ise, gaziler olarak projeye destek verdiklerini ifade etti. Aksal; “Geçen yıl da gitmiştik. Geçen yıl bazı köylerdeki Atatürk büstlerinin halini görünce çok üzülmüştük. İnşallah bu sene çok üzülmeyiz. Örnek olabilmek için belediye bize biz de onlara gaziler olarak destek veriyoruz ve Atatürk büstlerinin, Türk bayraklarının onarımını sağlıyoruz. Aynen geçen yılki gibi bu sene de güzel olacak” dedi. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER